23.9 C
Cherkasy
Середа, 24 Липня, 2024

Майже 48 тисяч черкащан цьогоріч отримали ліки проти серцево-судинних захворювань

Популярне

Майже 48 тисяч черкащан цьогоріч отримали ліки проти серцево-судинних захворювань

Майже 48 тисяч мешканців Черкащини цьогоріч отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою «Доступні ліки».

Про це повідомили в пресслужбі Національної служби здоров’я України.

Програма «Доступні ліки» включає 532 найменування ліків та медичних виробів, які пацієнти можуть отримати безоплатно або з невеликою доплатою. 229 із них — для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.

«Доступні ліки» — це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

«За п’ять років 4,7 мільйона українців та українок отримали ліки безоплатно або з невеликою доплатою. Наразі 14 803 аптечних пунктів мають договори з НСЗУ на реімбурсацію. «Доступні ліки» — це, безумовно, одна з найвдаліших моделей державно-приватного партнерства. А ще — приклад турботи держави про тих українців та українок, які потребують постійного приймання лікарських засобів через хронічні захворювання», — розповідає голова НСЗУ Наталія Гусак.

Зазначимо, що з початку 2024 року 47 845 мешканців Черкаської області, які мають серцево-судинні захворювання, отримали необхідні медикаменти за програмою «Доступні ліки». У регіоні збільшилася кількість аптек, в яких можна отримати ліки.

Щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою потрібно:

  • звернутися до лікаря первинної медичної допомоги: лікар випише електронний або паперовий рецепт на підставі обстежень та діагнозу. В рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН);
  • із рецептом можна звернутися до будь-якої аптеки, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки» (пам’ятайте, що термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування);
  • покажіть рецепт працівнику аптеки, він запропонує наявні препарати, які містять потрібну дієву речовину, а також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити (вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ).

Знайти аптеку з «Доступними ліками» допоможе:

  • дашборд НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map
  • чат-бот «Спитай Гриця»: Telegram — @SpytaiGrytsia_bot, Viber — https://chats.viber.com/spytaigrytsia
  • контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.

Знайти ліки та медичні вироби, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки», можна в наказі Міністерства охорони здоров’я №279 «Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення станом на 12 лютого 2024 року»: https://cutt.ly/lw4bfkzQ. Завантажте необхідний файл. У ньому ви знайдете повний перелік ліків або медвиробів, їх міжнародну назву (тобто назву дієвої речовини), торговельну назву ліків, найменування виробника, а також суму доплати за кожне дозування — нуль або ж певна сума.

Перевірити, які препарати входять у програму «Доступні ліки» можна за допомогою:

  • сайту або застосунку «Ліки контроль»: https://likicontrol.com.ua/;
  • чат-бота «Спитай Гриця»: https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.

Зазначимо, що до програми «Доступні ліки» включені ліки, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які використовують в усьому світі.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини