На Черкащині можливі ризики погіршення якості питної води, через її постачання неналежної якості населенню.
Про це повідомили в пресслужбі Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Упродовж 2024 року фахівці здійснили понад 19 тисяч проб питної води, відібраної з джерел та мереж централізованого водопостачання. Згідно з результатами досліджень, гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками не відповідали 3,3% проб, за санітарно-хімічними – 5,9%.
Із чотирьох тисяч досліджених торік проб питної води з нецентралізованих джерел водопостачання відхилення від встановлених нормативів за мікробіологічними показниками виявлено у кожній сьомій пробі, за санітарно-хімічними – у кожній третій.
Генеральний директор Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Папач звернув увагу на необхідності покращення організації виробничого лабораторного контролю якості та безпечності питної води передусім сільських водогонів. Актуальним також залишається питання поліпшення санітарно-технічного стану водогінно-каналізаційного господарства, впровадження сучасних та ефективних систем водопідготовки, розробки та погодження технологічних регламентів тощо.
За результатами обговорення регіональною комісією ТЕБ та НС прийнято відповідне рішення, яке передбачає реалізацію низки конкретних заходів щодо покращення питного водопостачання жителів Черкащини.