19.9 C
Cherkasy
П’ятниця, 19 Липня, 2024

Правила вступу в аспірантру у 2024 змінять, – міністр освіти Лісовий

Популярне

військовий навчання

Вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми, які не дають право на відстрочку для військовозобов’язаних. Водночас кількість бюджетних місць збільшили з 3 200 до 7 000.

Про це повідомив міністр освіти та науки України Оксен Лісовий.

За його словами, ЄВІ залишається. Прохідний бал в частині ТЗНК — 160. Ця частина є обовʼязковою для допуску до вступних випробувань закладу чи установи. Іноземну мову теж складають і вона є обовʼязковою для вступу до магістратури, але не обовʼязковою для вступу до аспірантури.

За статистикою, що навів Оксен Лісовий, до початку повномасштабної війни щороку до аспірантури на бюджет і контракт вступали близько 7-8 тисяч людей. Потрапити на навчання можна було на підставі іспитів в університетах і наукових установах.

“Цього року ми запровадили обов’язковий тест для вступу до аспірантури — ЄВІ. Його також складають і майбутні магістри. І ось, у 2024, для складання ЄВІ всього зареєструвалися 246 189 осіб. 79 % з них — це чоловіки, серед яких майже половина претендує на вступ до аспірантури. А якщо конкретніше — 91 561 особа призовного віку. Рекорд всіх рекордів”, — зазначив Оксен Лісовий.

Міністр зауважив, що хоче, щоб наука в Україні по-справжньому стала популярною.

“Те, що система освіти стала такою «дірою» для ухилянства свідчить про симптоми її занедбаності. І саме тому ми розпочали її комплексну трансформацію. Бо якість освіти і цінності, які плекаються в цій системі, мають значення”, — додав Оксен Лісовий.

Нагадаємо, раніше новий закон про мобілізацію передбачав відстрочку мали для всіх студентів, які здобувають освіту вищого рівня – в аспірантурі.

Нагадаємо, що “18000” підготував великий і корисний матеріал про всі головні зміни нового закону про мобілізацію.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини