12.3 C
Cherkasy
Неділя, 22 Червня, 2025

Щодня на Черкащині відбувається вимірювання радіаційного фону (ФОТО, ВІДЕО)

Популярне

Щодня на Черкащині відбувається вимірювання радіаційного фону (ФОТО, ВІДЕО)

Від початку повномасштабного вторгнення якість атмосферного повітря в Україні погіршилася, тож гідрометеослужба перейшла в посилений режим роботи.

Про це журналістам видання “ВиЧЕрпно” розповів керівник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Окрім того, із початку повномасштабної війни, Служба залишилася без метеорологічних локаторів й не відбувається зондування атмосфери, а обмін інформацією, який був до цього, порушився, оскільки він відбувався зі світових центрів погоди, а один із них розташований в місті Москва.

Окупація Запорізької АЕС також посилила значення радіаційного моніторингу. Наразі фахівці кожні три години вимірюють гамма-фон.

Черкаський обласний гідрометеоцентр обладнаний сучасними автоматизованими приладами, які вимірюють радіаційний фон. Вони були отримані в межах допомоги від Міністерства енергетики США.

“Вони працюють в автономному режимі, інформація передається до бази даних. Тобто, дані про радіаційний фон не тільки по Черкаській області, а й по всій Україні й навіть за її межами, ми маємо в реальному часі. Навіть коли не буде електроенергії, людей тиждень чи два поруч, вони передаватимуть цю інформацію через супутниковий зв’язок. До слова, гідрометеослужба, як складова частина ДСНС, інтегрована в систему “RODOS”, що дає змогу отримувати інформацію не тільки з наших постів, а з усієї території України й проводиться моніторинг в 30-кілометровій зоні навколо атомних електростанцій, розташованих як в Україні, так і за кордоном. Також проводиться розрахунок можливих наслідків радіаційних аварій. Тобто, коли відбувається якась подія, перенесення забруднених мас, саме наш Центр розраховує, куди вони переміщатимуться за різних синоптичних умов”, — розповідає Віталій Постригань.

Оскільки дані, отримані метеорологами, потрібні для багатьох галузей економіки країни, останні роки зроблено чимало кроків для осучаснення Служби.

“Уже цього року на території Черкаської області буде встановлено три сучасні автоматизовані метеостанції фінського виробництва. Ці прилади параметри погоди спостерігатимуть в автоматичному режимі — температуру, опади, напрямок і швидкість вітру, що дасть змогу отримувати інформацію в режимі реального часу й буде лягати в практичну площину для надання інформації різним галузям економіки, й, звичайно ж, буде покращуватися якість прогнозування”, — пояснив пан Віталій.

Щодня й в місті Черкаси контролюється і якість атмосферного повітря.

“Саме в цій лабораторії проводиться визначення забруднювальних речовин в атмосферному повітрі міста Черкаси. Проби беруться з трьох стаціонарних постів, розташованих у місті, чотири рази на добу. Усього аналізується 18 шкідливих домішок й потім визначається, які є перевищення”, — розповів головний метеоролог Черкащини.

Дізнавайтеся більше інформації під час перегляду нашого відео:

Інтерв`ю з керівником Черкаського обласного гідрометцентру Віталієм Постриганем

Читайте також інші новини з інтерв’ю з очільником Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталієм Постриганем:

  • Цим літом на Черкащині встановили понад сто температурних рекордів
  • Кавуни, лохина й навіть інжир: через зміни в кліматі на Черкащині можуть з’явитися нові теплолюбні культури

ТОП новини

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Останні новини