19.8 C
Cherkasy
Понеділок, 22 Липня, 2024

У Черкаській області є зауваження до роботи одного з медзакладів

Популярне

Сьогодні, 20 червня, представники Національної служби здоров‘я України розповіли про проведення моніторингу роботи закладів охорони здоров‘я за Програмою медичних гарантій (ПМГ) у регіоні та важливість дотримання надавачами послуг умов договору з НСЗУ.

Про це інформує журналістка видання «ВиЧЕрпно» з місця події.

Торік Уряд посилив моніторингові функції НСЗУ. Моніторинг дозволяє перевіряти дотримання умов договору, контролювати цільове використання коштів законтрактованими за пакетами ПМГ медзакладами, які мають скеровуватися на надання безоплатної допомоги пацієнтам, а в разі виявлення порушень — відповідно реагувати, зокрема, здійснювати перерахунок коштів за договорами або взагалі їх розривати.

Моніторинг є двох видів:

  • автоматичний (передбачає дистанційний аналіз медичних записів в електронній системі охорони здоров‘я. Його здійснюють безперервно та дозволяє виявити розбіжності в електронних записах і, відповідно, ймовірні порушення);
  • фактичний (передбачає моніторингові візити для медзакладів або запит і аналіз їхніх документів. Його проводять при виявленні ймовірних порушень під час автоматичного моніторингу, а також при наявності скарг від пацієнтів).

За результатами автоматичного моніторингу в Черкаській області НСЗУ виявила порушення в одному медичному закладі — Черкаському пологовому будинку. До цього закладу є зауваження до обґрунтованості та доцільності перебування вагітних протягом однієї доби за пакетом «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій». За перший квартал 2024 року виявлено 84 електронні медичні записи, які свідчать про таку практику.

Зазначимо, що суть проблеми Черкаського пологового полягає в тому, що жінок у передпологовий період кладуть на стаціонар до терапевтичного відділення. НСЗУ розуміє, що для цього немає підстав і таким чином заклад намагається отримати більше коштів від служби.

Водночас автоматичний моніторинг Чорнобаївської багатопрофільної лікарні показав, що в медзакладі дотримуються правильного маршруту під час надання допомоги пацієнткам при передчасних пологах до 34 тижнів.

Також два медичні заклади з нашого регіону потрапили до списку документального моніторингу — Чорнобаївська багатопрофільна лікарня за пакетом «Медична допомога при пологах» і Третя черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги за пакетом «Медична допомога про гострому інфаркті міокарда».

«Автоматичний моніторинг здійснюється НСЗУ постійно. При виявленні порушень ми будемо вживати необхідних заходів і щоб цього уникнути, надавачам важливо дотримуватися прописаних у договорі вимог. НСЗУ не може платити за послуги, які фактично не надаються, тому медзаклади, у яких будуть виявлені такі порушення, будуть перераховувати виплати, а кошти повертатимуться в бюджет. НЗСУ також не може платити за послуги, які надаються неякісно чи в неповному обсязі. Якщо заклад не надає безпечну, повноцінну й безоплатну медичну допомогу пацієнтам, договір із ними розірвуть. Пацієнти мають отримувати лікування там, де дійсно зможуть отримати повну медичну допомогу. Це принципова позиція НСЗУ», – зазначає голова Національної служби здоров‘я України Наталія Гусак.

Як ми писали раніше, із початку 2023 року на медзаклади Черкащани написали майже 80 скарг.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини