16.3 C
Cherkasy
Понеділок, 17 Червня, 2024

У черкаському музеї можна розглянути 235 вишитих рушників

Популярне

Виставка рушників у Черкасах

У Черкаському художньому музеї до 70-річчя створення області відкрили виставку українських рушників.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Відкриття відбулося 23 травня. На виставці демонструють 235 вишитих рушників із фондової колекції Музею українського рушника Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Представлена експозиція охоплює традиції вишивки майже всіх регіонів Черкащини. Можна оглянути розмаїття вишиваного орнаменту – це геометричні малюнки, рослинні композиції, міфологічні й орнітоморфні орнаменти, на яких зображені фантастичні та декоративні птахи, зооморфна орнаменталістика — тварини, а також комахи, скевоморфні зображення.

Відвідувачі на виставці рушників

Окремі підрозділи — вишиті рушники з християнською символікою, вишивані літери й цифри, вензелі, цитати з молитов, народних пісень та лірики Тараса Шевченка, орнаменти та сюжетні фольклорні вишивки за мотивами лубка, дитячих казок, псевдофольклорні сюжети за радянськими схемами XX ст.

Відкриття виставки рушників

Музей українського рушника Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького діє з 2014 року та налічує більше тисячі експонатів. Нині фонди музею складаються з колекції тканих і вишиваних рушників (побутових, обрядових і декоративних), народного одягу кінця ХІХ – початку XXI ст., предметів побуту Середнього Подніпров’я.

Рушники

Виставка діятиме до 23 червня.

Нагадаємо, раніше виставку українських рушників можна було оглянути в черкаському сквері. Її організували до Дня вишиванки, 16 травня. “18000” публікував фоторепортаж із події.

Також читайте: Черкащанки вишили рушник для захисників, його доставлять на фронт.

Дивіться всі випуски програми “Що далі?” на каналі “18000” в ютубі. Підписуйтеся, щоб не пропустити наступні відео!

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини