24.3 C
Cherkasy
Середа, 19 Червня, 2024

“Відмінників” немає: як працювали черкаські депутати у третій рік повноважень

Популярне

Оцінка роботи депутатів

Жоден депутат Черкаської міської ради не отримав найвищий бал за результатами комплексної персональної оцінки. Йдеться про відкритість, прозорість, доброчесність і підзвітність.

Такі результати моніторингу, створені експертами всеукраїнської громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”, пише “18000”.

Комплексна та експертна оцінка депутатів

Як розповів голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик, два депутати за результатами цьогорічного оцінювання отримали найнижчу оцінку в “1 бал”. Ними стали колишні члени партії ОПЗЖ – Юлія Погостиньска та Олександр Замирайло.

14 депутатів мають оцінку “2” бали. В 2021-2022 роках таких було лише четверо. Середню оцінку в “3 бали” отримали 13 депутатів. Це фактично третина діючих депутатів. Здебільшого на зниження оцінки вплинула відсутність звіту депутатів за 2023 рік, що не були опубліковані до березня цього року.

– Усього 9 з 38 діючих депутатів Черкаської міської ради, які підлягали моніторингу, отримали позитивну оцінку “4”. Фактично це одні з найгірших показників за всі попередні каденції. В минулорічному звіті таких депутатів було 27, – пояснив Максим Михлик.

Окрім комплексної, тривала експертна оцінка депутатів. За її результатами найвищу оцінку отримав один депутат міськради – Сергій Шмиголь із “Голосу”, а найнижчу три депутати – Юлія Погостиньска та Олександр Замирайло (колишня ОПЗЖ) та Андрій Мушієк (“За майбутнє”).

Як депутати відвідували пленарні засідання?

Відповідно до моніторингу, депутати Черкаської міської ради за третій рік своєї каденції відвідували пленарні засідання на рівні 82 %. Це лише на кілька відсотків гірше, ніж в попередні роки.

– Вісім депутатів змогли бути присутніми на всіх засіданнях протягом минулого року, починаючи з 1 січня 2023-го. А саме: Араік Мкртчян і Сергій Прядка від “Слуги Народу”, Сергій Рубан від “Європейської Солідарності”, Катерина Холупняк від “Голосу” та Геннадій Шевченко від “За майбутнє”. Також всі засідання відвідали троє депутатів від “Черкащан”: Юлія Саліна, Світлана Буряк та Владислав Пустовар, – зазначив регіональний координатор кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” в Черкаській області Володимир Феофілов.

Звіт Атестації депутатів місцевих рад

Зазначають, що сесії тривали регулярно і загалом відбулося 24 пленарних засідань. Під час них обранці розглянули 1228 проєктів рішень, ухвалили 1104 рішень або 90 % від усіх розглянутих питань на сесіях.

Найбільшу кількість засідань пропустили депутати Оксана Мелікова від “Слуги народу”, яка була присутня тільки на 10 зібраннях або 41,7 % від загальної їх кількості, та Олексій Мельник (“Батьківщина”), який відвідав 58,3 % сесій.

І, відповідно, два депутати – це колишні представники партії ОПЗЖ Олександр Замирайло і Юлія Погостінська, не відвідали жодного засідання протягом 2023 року.

Яка ситуація з відвідуванням депутатських комісій?

Відсоток відвідувань депутатських комісій дещо менший за показники присутності на сесіях. Він становить 73,8 %.

За словами голови Черкаської обласної організації Комітету виборців Максима Михлика, найбільш дисциплінованими депутатами, які відвідали всі засідання постійних комісій, стали Араік Мкртчян і Сергій Дудка (“Слуга народу”), Тимофій Тронц (“За майбутнє”) та Катерина Холупняк (“Голос”).

Водночас найбільше пропусків засідань у депутатів: Олександр Замирайло і Юлія Погостінська (колишня ОПЗЖ), які не відвідали жодного засідання. Також низький відсоток відвідування комісій у Павла Карася (33,3 %), Геннадія Шевченка (57,1 %) і Андрія Мушієка (51,9 %) від “За майбутнє”, Оксани Мелікової (50 %) від “Слуги народу” та Сергія Шмиголя з “Голосу” (56,5 %).

Додамо, за третій рік повноважень моніторингу підлягали 38 депутатів Черкаської міської ради, хоча загальний склад депутатів – 42 особи. Після повномасштабного вторгнення росії два представники фракції ОПЗЖ – Ярослав Левицький та Олег Кашко склали свої повноваження. Додатково з моніторингу виключили два депутати, які за визначенням законів воєнного стану не оприлюднюють дані про свою діяльність.

Також читайте: “Поки ми не об’єднаємось, війна не закінчиться”: про що говорили під час бізнес-форуму в Черкасах.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини