28.4 C
Cherkasy
Субота, 13 Липня, 2024

“Альтернатива” НАТО: експерти пояснили, навіщо Путін відвідав КНДР та В’єтнам, деталі

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна "Альтернатива" НАТО: експерти пояснили, навіщо Путін відвідав КНДР та В'єтнам, деталі

Президент РФ Володимир Путін, Путін міжнародні поїздки, Путін і Північна Корея, Путін і В'єтнам, Путін і НАТО, Путін і СРСР, Путін і НАТО
Фото: ТАСС | Володимир Путін робить тур азійськими країнами у червні 2024 року (ілюстративне фото)

Україна має підтримку країн Заходу, яких в Азії розглядають як ворогів, впевнений лідер РФ. Цю думку він транслює під час візитів у Північну Корею та В'єтнам і намагається створити новий військовий союз, пояснили аналітики.

Related video

Президент РФ Володимир Путін нагадує азійським країнам про політичні зв'язки з СРСР, які тривали до 90-х років минулого століття. У 2024 році він намагається відродити співробітництво, у тому числі — й військове. Про те, навіщо Путіну турне азійськими країнами і як візити пов'язані з НАТО, розповіли аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у звіті, опублікованому 19 червня.

Аналітики звернули увагу на кілька подій, які почались з візиту у Китай і продовжують зараз. У аналітичному звіті вказується, що візити та заяви свідчать про спробу очільника Кремля створити "альтернативу" НАТО, яка діятиме на боці РФ в Азії та, можливо, в інших частинах світу.

У звіті перелічили події, які говорять про плани РФ:

  • у травні 2024 року був візит Путіна в Китай і спілкування з лідером Китаю Сі Цзіньпіном;
  • 14 червня Путін виступив з промовою, у якій говорив про руйнування системи північноатлантичної безпеки. Тоді ж він заявив про наміри окупувати чотири області України;
  • 18 червня — публікація статті Путіна у державному виданні КНДР та 19 червня — візит у Північну Корею;
  • 19 червня з'явилась стаття лідера РФ у державному виданні Соціалістичної Республіки В'єтнам Nhân Dân. У тексті є згадки про Радянський Союз, який брав участь у в'єтнамській війні проти "іноземних загарбників". Також росіянин впевнений, що ця країна проводить "незалежну політику" — він її за це "похвалив" і висловив сподівання на співпрацю.

Путін переслідує дві мети, підсумували аналітики:

  1. намагається сформувати коаліцію країн на основі "історичної пам'яті про СРСР";
  2. намагається показати, що на боці України стоїть лише Захід, а решта світу — начебто на боці Росії.

Зазначимо, раніше Фокус розповідав деталі про візит російського президента у Північну Корею. 19 червня лідери обох країн підтвердили, що уклали угоду про партнерство. Про деталі угоди вони не розповіли, лише зазначили, що будуть воювати одна за одну, якщо буде "напад агресора". Крім того, очікується подальша співпраця у сфері оборонно-промислового комплексу, у сфері космосу, транспорту, охорони здоров'я.

Нагадуємо, 19 червня Путін прибув до В'єтнаму, де зустрінеться з президентом соціалістичної республіки То Лам (Tô Lâm). Однією з цілей його поїздок є не лише створення нових союзів, а й закупівля зброї, пояснили експерти.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини