19.9 C
Cherkasy
П’ятниця, 24 Травня, 2024

Без довідок з лікарень: ВЛК сама визначатиме придатність до служби, — юрист (відео)

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Без довідок з лікарень: ВЛК сама визначатиме придатність до служби, — юрист (відео)

ВЛК
Фото: УНІАН | Військово-лікарська комісія (ілюстративне фото)

На думку Олександра Павліченка, це пов'язано з тим, що виникатимуть питання щодо визнання поставленого діагнозу чи попередніх медичних висновків, адже їх можуть поставити не в Україні, а за кордоном.

Related video

Військово-лікарські комісії остаточно визначатимуть чи придатний до служби за станом здоров'я військовозобов'язаний громадянин. Попередньо видані у цивільних лікарнях довідки щодо інвалідності чи інших діагнозів не будуть вказуватись. Про це в етері "Київ24" розповів виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

"Зазначено, що (ВЛК, — ред.) можна проходити для військовозобов’язаних лише за направленням ТЦК (територіально центру комплектування, — ред.). Вони мають спрямувати тих, хто є військовозобов’язаними… Якщо буде попередній висновок, наприклад, на руках, щодо якоїсь інвалідності або захворювання з цивільної лікарні, які встановлювали той діагноз, то цього (у законодавстві, — ред.) не зазначено", — сказав Павліченко.

Він уточнив, що це пов'язано з тим, що виникатимуть питання щодо визнання цього діагнозу й попередніх медичних висновків, адже такий діагноз взагалі могли поставити не в Україні, а за кордоном.

"ВЛК буде встановлювати єдиний висновок щодо стану здоров'я як військовозобов'язаних, так і військовослужбовців. Ці дві категорії зараз розглядаються у наказі", — наголосив Павліченко.

Нагадаємо, 6 травня заступниця глави Міноборони України Катерина Чорногоренко пояснила, як працює та хто займається внесенням відомостей до реєстру військовозобов'язаних "Оберіг".

4 травня в Україні набрали чинності зміни, відповідно до яких усі військовозобов’язані будуть розділені на придатних і непридатних до служби. Тобто статус "обмежено придатний" офіційно скасований. Тепер частині громадян необхідно піти у ТЦК без повістки.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини