Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Без ТЦК: електронний кабінет військовозобов'язаного запустят 18 травня, — Мінцифри (відео)
Більшість українців отримають можливість дистанційно повідомити військкомам фактичну адресу, телефон та електронну пошту. Якщо у військкомів виникнуть додаткові питання, вони сконтактують з військовозобов'язаним.
Related video
Військовозобов'язані зможуть скористатись застосунком, щоб надати основні військово-облікові дані для Територіальних центрів комплектування (ТЦК та СП). Завантаживши електронний кабінет, громадяни з'ясують, якої інформації не вистачає військкомам. Про те, коли буде готовий застосунок, та як ним користуватись, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку Катерина Чорногоренко розповіла у ефірі "Радіо Свобода".
Чорногоренко повідомила, що застосунок з електронним кабінетом військовозобов'язаного буде готовий 18 травня. Він з'явиться на порталах App Store і Google Play Market і кожен охочий зможе встановити програму на смартфон. Після цього можна буде не іти у ТЦК або ЦНАП, щоб щось уточнити. Вже через кілька хвилин після роботи застосунку стане зрозуміло, чи є у військкомату вся необхідна інформація, — пояснила представниця міністерства.
"Дуже радісно чути, що електронний кабінет — це очікувана функція. 18 травня Міністерство оборони запускає, як і визначено діючим законом, електронний кабінет військовозобов'язаного. Ми все зробимо, щоб встигнути в намічений час", — пролунало у ефірі порталу.
Заступниця міністра розповіла коротку інструкцію з використання застосунку для військового обліку:
- спершу завантажити і встановити програму;
- пройти авторизацію;
- вказати номер телефону, електронну пошту та адресу проживання (фактичну);
- з'являється доступ до бази "Оберіг" і тоді громадянин бачить, що про нього знають в ТЦК, а що потрібно уточнити.
Після цього до військовозобов'язаного можуть звернутись співробітники військкомату, щоб уточнити необхідні дані, — пояснила Чорногоренко.
Застосунок стане у нагоді громадянам, які перебувають за кордоном — вони зможуть надати необхідні дані дистанційно. На думку посадовиці, цією можливістю скористаються 70-80% чоловіків призовного віку.
Поки що застосунок ще не готовий, наголосила представниця Міноборони. Команда має "дуже велике навантаження, цейтнот", але все ще продовжує займатись технічною розробкою та отриманням документів. Вона впевнена, що все буде готово станом на 18 травня, коли стане чинним закон про посилення мобілізації і чоловіки матимуть 60 днів, щоб оновити дані в ТЦК.
"Я ще раз наголошую, що це дуже класна можливість для того, щоб не стояти в черзі, не бути фізично присутнім, а дуже просто і оперативно, швидко, зручно оновити свої дані", — заявила Чорногоренко.
Зазначимо, після прийняття закон про посилення мобілізації з'явились черги біля Терцентрів комплектування — про це розповідали жителі Києва, які годинами стояли в чергах. На ситуацію відреагували у Сухопутних військах. З'ясувалось, що військкомати повинні працювати цілодобово обслуговувати усіх, хто прийшов оновити дані.
Тим часом з'явились черги біля консульських установ за кордоном. В Міністерстві закордонних справ пояснили, що призупинили надання деяких послуг чоловікам призовного віку. Згідно з розпорядженням, яке отримали дипломати, громадяни спершу повинні стати на військовий облік, оновити дані і лише потім завіряти документи чи отримати закордонні паспорти.
Нагадуємо, 30 квітня юрист озвучив дати, на які повинні орієнтуватись військовозобов'язані, щоб оновити військово-облікові дані. Крім того, стало відомо, як можуть покарати тих, хто зігнорує дану вимогу закону про посилення мобілізації.