24.6 C
Cherkasy
Вівторок, 18 Червня, 2024

Чи буде паливо: як Росія б’є по нафтобазах і що з цього вийде

Популярне

Думки Чи буде паливо: як Росія б'є по нафтобазах і що з цього вийде

Останні удари по нафтобазах показує прагнення Росії нейтралізувати ринок палива. Але експерт Сергій Куюн запевняє: нічого з цього не вийде, ринок децентралізований і тому в цілому невразливий для ворога

Сергій Куюн Сергій Куюн Эксперт з енергетичних питань

Бензовоз
Фото: fainaidea.com | Ринок палива працює, як годинник, завдяки своїй децентралізації

Related video

Бомбардуй – не бомбардуй…

Новина про знищення двох нафтобаз минулого тижня для багатьох стала несподіванкою. Вважалося, що по нафтовій інфраструктурі б’ємо тільки ми.

Насправді нафтобази знаходяться під прицілом ворога постійно. Наводжу слайд з моєї останньої презентації – понад 50 нафтосховищ та нафтопереробних об’єктів було атаковано з 2022 року по всій території країни.

Цього року я нарахував до 10 атакованих об’єктів.

Набоїв не шкодують. Один зі знищених об’єктів минулого тижня був атакований сімома "шахедами". Вони навіть тактику змінили: летять на висоті 2,5 км – недосяжній для мобільних вогневих груп, а потім вертикально падають.

З професійної точки зору стратегія росіян мені не зрозуміла. Не виключаю, що після розвалу нашої енергетики вони багатіють думкою про нейтралізацію ринку пального, як джерела живлення для тих же генераторів. Але бомблять нафтобази два роки, а результату немає.

І, що головне, не буде. Це вам не електроенергетика з її величезними об’єктами (читай мішенями).

Попри масштабні атаки, ринок функціонує, як годинник, ба більше, у нас перманентний профіцит всіх марок пального.

Fullscreen

Нафтобази з 2022 року майже не використовуються, хіба що як естакади для перевантаження з залізниці у бензовози. Якісь мертві залишки є, як і пари нафтопродуктів, які гарно горять.

Тому виглядає ефектно.

Навіть якщо десь щось і було та згоріло, вплив на ринок – нуль. Одразу приїжджає нове.

В цьому особливість паливного ринку – у його децентралізованості. Тисячі заправних станцій, бензовозів, цистерн, терміналов та термінальчиків, десятки струмочків постачання через кордон.

Складів, безумовно, шкода, доведеться багато відновлювати після війни. Але в оперативному плані ніяких результатів ці атаки не дають. Пальне було і буде. Сьогодні це одна з небагатьох точок опори.

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Кінець світу або підтримка ЗСУ: до чого призведе зростання цін на бензин, дизпаливо, автогаз

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини