32.9 C
Cherkasy
П’ятниця, 12 Липня, 2024

Чи надсилатимуть чоловікам електронні повістки: відповідь Міноборони

Популярне

Діджитал Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Чи надсилатимуть чоловікам електронні повістки: відповідь Міноборони

Зображення співробітників ТЦК та СП й чоловіків
Фото: Facebook | Ілюстративне фото мобілізації

Робота над електронними повістками зʼявиться тоді, коли буде прийняте відповідне законодавство. Сама ж ідея можлива за деяких обставин, розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Related video

Наразі в Україні не працюють над розробкою електронних повісток. Зокрема, в застосунку "Резерв+" такого функціонала немає. Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в інтерв'ю NV.

Чи зʼявиться в Україні електронна повістка

За словами Черногоренко, нині в українському законодавстві не існує такого поняття як електронна повістка, а в застосунку "Резерв+" немає такого функціонала.

"Зі свого боку можу сказати, що робота над електронними повістками у "Резерв+" зараз не здійснюється", — сказала Катерина Черногоренко.

Вона зауважила, що подібний функціонал не розроблятиметься, поки не приймуть відповідне законодавство, нині не ведеться робота з такої розробки.

Черногоренко вважає, що ідея електронних повісток можлива, якщо від ідеї до моменту прийняття закону пройдуть усі нормотворчі процедури, якщо це буде провалідовано Міноборони, профільним заступником, Генштабом, ВР, профільним комітетом тощо. В разі прийняття відповідного законодавства, буде здійснено відповідне доручення.

"Ми з командою візьмемо це в роботу, проаналізуємо цю можливість технічно і надамо відповідь, яким чином і в які строки ми можемо це зробити. Зараз поки що немає навіть предмета такої розмови, немає жодного положення в чинному законодавстві, — пояснила вона.

Згідно з українським законодавством, всі ітерації з "Резерв+" відбуваються за згодою чоловіка та його особистої ініціативи. Заступниця міністра оборони переконана, що опція не йти в ТЦК за папірцем, направленням на проходження ВЛК, а можливість зробити це онлайн, є зручною.

Нагадаємо, адвокатка Катерина Аніщенко розповіла, що чоловікам можуть повторно вручити повістку. За її словами, це може статися у трьох випадках.

Раніше адвокати Роман Сімутін та Катерина Аніщенко розповіли, що громадяни можуть відмовитися від отримання повістки в громадському місці. Зокрема, це можливо під час повітряної тривоги.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини