20.3 C
Cherkasy
Середа, 19 Червня, 2024

“Даремно сміялись з “чмобіків”, а треба було нарощувати мобілізацію”: РФ може прорвати фронт, — Дикий (відео)

Популярне

Ексклюзиви Російсько-українська війна Часткова мобілізація в Росії Посилення мобілізації в Україні "Даремно сміялись з "чмобіків", а треба було нарощувати мобілізацію": РФ може прорвати фронт, — Дикий (відео)

армія України, бійці ЗСУ
Фото: Генштаб ЗСУ | РФ підтягує кількість своєї армії до півтора мільйона, а у нас тягнуть з законом про мобілізацію, зазначає експерт

Розмови про достатню кількість мобілізованих у 300 тисяч українців виглядають дивно, якщо враховувати, що РФ вже нагнала на фронт більше мільйона людей і продовжує мобілізацію. Зараз кожен боєць ЗСУ на "нулі" стримує 10 солдатів РФ, каже військовий експерт.

Related video

Підрахунки військового керівництва, за якими до ЗСУ потрібно набрати менше ніж 500 тисяч здаються незрозумілими, адже тільки офіційно міноборони РФ хоче мобілізувати 300 тисяч окупантів до літніх наступальних дій на фронті. Незрозуміло також, як врятують фронт 10-20 тисяч солдатів, яких знайшов главком ЗСУ Олександр Сирський у лавах самої армії, що ще не були на фронті. Про це в інтерв'ю Фокусурозповів ветеран АТО та військовий експерт Євген Дикий.

За його підрахунками, на початку широкомасштабного вторгнення РФ завела в Україну угруповання у 200 тисяч бійців. Протягом осені 2022 року до них долучились ще 550 тисяч, а потім в наступному році ще 450 тисяч. При цьому українська армія складала і зараз складає 1 мільйон з усіма службами та логістикою.

"У мене таке враження, що зараз відбувається дежавю і знову запахло "шашликами", як у 2022 році, коли ветерани АТО та розвідка Заходу волали про агресію РФ, а президент Зеленський всіх переконував, що будемо відпочивати на травневі свята, — зазначає Дикий. — За ці "шашлики" Україна розплатилась життям кращих патріотів держави й продовжує розплачуватись".

Замість того, щоб терміново пропрацювати закон про мобілізацію вся країна глузувала з російських "чмобіків", каже ветеран АТО. А ці "чмобікі", з усім тим, побудували та утримували, хоч і з шаленими втратами, так звану лінію Суровікіна, яка зупинила контрнаступ ЗСУ влітку минулого року.

"Зараз РФ знову набирає 300 тисяч бійців і їхні сили будуть становити вже під півтора мільйона, і я боюсь, що у нас знову все закінчиться "шашликами". А ось коли клюне "смажений півень", то Рада проголосує всі необхідні закони за одну ніч, — акцентує Дикий. — Але тоді фронт буде прорваним і будуть нові жертви серед українських патріотів".

За словами військового експерта, вже зараз "на нулі" співвідношення на багатьох ділянках фронту 1 до 10, тобто один український герой чи героїня стримують 10 окупантів. Дивно, зазначає ветеран АТО, що фронт ще тримається. А ще Дикий хотів би побачити, як ті люди, що стверджують про недоречність набрати 500 тисяч до лав ЗСУ, самі б приїхали "на нуль" і висказали свою думку бійцям в окопах.

Нагадаємо, згідно з соціологічним дослідженням "Нового відліку" половина українців вважає, що мобілізація в країні йде неправильно, за неї відповідальна Верховна Рада, і лише 20% чоловіків призовного віку розглядають можливість вступити до лав ЗСУ.

ТОП новини

Останні новини