20.6 C
Cherkasy
Четвер, 19 Вересня, 2024

“Ганебні випадки”: Лубінець про загибель мобілізованих, яких одразу відправили на фронт

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні "Ганебні випадки": Лубінець про загибель мобілізованих, яких одразу відправили на фронт

посилення мобілізації в Україні, омбудсмен з прав людини, новий законопроєкт, навчання мобілізованих
Фото: Генштаб ЗСУ | Ілюстративне фото

На думку омбудсмена, має бути продумана роз’яснювальна інформаційна кампанія з бойовими командирами та громадянами, яких призвали до Сил оборони. Лубінець стверджує, що підготовка мобілізованих має тривати щонайменше 3 місяці.

Related video

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець наголосив на тому, що провів юридичний аналіз нового законопроєкту про мобілізацію і дійшов висновку: якщо його ухвалять у такому вигляді, він порушуватиме Конституцію країни. Про це омбудсмен заявив в інтерв’ю "Суспільному".

Аналізуючи проблемні положення нового законопроєкту, Лубінець акцентував увагу широкого загалу і головне — головкома ЗСУ Олександра Сирського на тому, що потрібно забезпечувати щонайменше тримісячну підготовку мобілізованих перед тим, як посилати їх на першу лінію чи навіть у прифронтові зони.

Омбудсмен зауважив, це це — проблема, і Сирський як головком має про неї знати і відповідним чином реагувати.

Важливо Посилення мобілізації: у законопроєкт повернули обмеження для ухилянтів, — Фріз

Крім того, на думку омбудсмена, командири чи причетні до підготовки військового складу особи мають нести відповідальність, особливо у тих випадках, коли хлопців мобілізували, а вони через декілька днів уже на передовій і загинули.

"Дійсно, є ганебні випадки, коли хлопців мобілізували, через декілька днів вони були на передовій і загинули. Чи бачили ви хоч одну людину, яка за це понесла покарання?" — підкреслив Лубінець.

І додав, що інакше залишатиметься недовіра до мобілізаційних процесів, і надалі траплятимуться випадки вуличної мобілізації, і надалі чоловіки тікатимуть від працівників ТЦК.

"Чому багато людей уникають спілкування з військовими? Бо очікують, що їм дадуть повістку і на наступний день відправлять на передову. Хто у нас проводив інформаційні кампанії?" — ставить риторичне запитання Лубінець.

І відповідає, що має бути продумана роз’яснювальна інформаційна кампанія: бойові командири повинні розповісти, як відбуватиметься навчання, можливо навіть за кордоном; мобілізовані повинні поспілкуватися з тими, хто має вже бойовий досвід; з новими військовослужбовцями потрібно проводити психологічну підготовку.

Як приклад Лубінець наводитьостаннє інтерв'ю генерала Сирського, який згадує, що новобранці мають проходити навчання.

"Сирський повинен казати "не вони мають", а "вони пройдуть підготовку мінумум 2-3 місяці, а до цього 100% не потраплять на передову. Коли виходить головнокомандувач, він повинен найперше сказати: мінімум три місяці підготовка", — уточнює Лубінець.

Важливо Мобілізація в Україні: кого з чоловіків з інвалідністю призвуть до ЗСУ у квітні

Омбудсмен зауважив, що потрібно усвідомлювати різницю між представниками ТЦК та СП і пересічним громадянином України, якого затримали на вулиці, та ще й примусово кинули в автобус.

"Представники ТЦК — це посадові особи, які представляють державу. Саме її дії ми аналізуємо в питаннях захисту прав людини. Чи повинен громадянин України захищати батьківщину? Так, це, в тому числі, норма Конституції. Чи є відповідальність за ухилення? Так. Чи є повноваження у ТЦК та СП забирати людину в бус? Ні. Чи треба їм їх давати? Ні", — констатував Лубінець.

І підкреслив, що він як посадова особа міркуватиме виключно питаннями законодавства.

Лубінець наголосив, що мобілізаційні процеси повинні бути зрозумілими у кожній точці. І вони мають спрямовуватися насамперед на мотивацію, щоб громадяни йшли захищати свою Батьківщину, а не заганяти їх туди силою.

"Який вихід? Створювати рекрутингові центри, де оцінюють освіту, стан здоров'я. Якщо людина не може з якихось своїх, можливо, навіть внутрішніх переконань воювати на передовій, це не означає, що ця людина не може, наприклад, керувати дроном або бути співробітником тилового забезпечення. Купа нюансів, але головне — змінюється підхід: людина самостійно може обирати підрозділ, військову професію", — підсумував уповноважений з прав людини.

Важливо "Альтернативна служба": адвокат розповів, чи мобілізують людей із III групою інвалідності

Нагадаємо, 30 березня повідомлялося, що комітет Верховної Ради закінчив розгляд законопроєкту про мобілізацію. За словами народного депутата Федора Веніславського, залишилися лише деякі технічні процедури, однак парламентарій припускає, що у Верховній Раді розгляд законопроєкту може затягнутися.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини