18.4 C
Cherkasy
Вівторок, 18 Червня, 2024

“Іронізуйте скільки завгодно”: скільки і чому забронювали медійників та циркачів, — Мінкульт

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні "Іронізуйте скільки завгодно": скільки і чому забронювали медійників та циркачів, — Мінкульт

Бронювання від мобілізації, мобілізація в Україні, Мінкульт мобілізація, Мінкульт бронювання, Мінкульт пояснення мобілізація, ТЦК Мінкульт
Фото: Facebook | Працівників сфери медіа та культури бронюють від мобілізації

Культура виконує власне мобілізаційне завдання, щоб посилити опір українців. Медіа тим часом розповідають громадянам правдиву інформацію і захищають від пропаганди Кремля.

Related video

Працівників сфери медіа та культури бронюють від мобілізації відповідно до чинної Постанови Кабінету Міністрів. Бронювання медійників та циркачів, може, й не є критично важливим для економіки. Однак їхня робота необхідна для захисту від російської пропаганди та для відпочинку пересічних громадян. Про те, на яких підставах Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) бронює деякі компанії та підприємства, ідеться у поясненні, опублікованому на порталі відомства.

У тексті МКІП вказується, що протягом двох років війни було заброньованого 700 працівників зі сфери медіа та 1150 — зі сфери культури. Серед тих, кого захистили від отримання повісток, є компанії з іноземними інвестиціями. Наприклад, "Телерадіокомпанія "НБМ" ("5 канал"), та співробітники представництв іноземних медіа: Deutsche Welle, British Broadcasting Corporation (BBC). В цілому ж ідеться про "персонал закладів культури і медіа", у тому числі — про акторів театру, кіно, цирків.

Важливо Бронювання в обмін на гроші. Як будуть давати відстрочку військовозобов`язаним

"Можна скільки завгодно іронізувати на тему критичності закладів культури для функціонування економіки і бронювання артистів, але відстрочка від мобілізації частини персоналу закладів культури і медіа надає можливість сфері зберегти свою хоча б мінімальну спроможність виробляти культурний та інформаційний продукт та надавати важливі сьогодні суспільству соціокультурні та інформаційні послуги", — вказано на порталі Міністерства.

Посадовці з Мінкульту обґрунтували, навіщо український уряд бронює від мобілізації працівників з вказаних сфер.

"Обов’язок влади – забезпечити хоча б мінімальну спроможність функціонування кожного закладу культури, який, попри виклики війни, не припинив свою діяльність, а відповідально виконує своє мистецьке мобілізаційне завдання", — ідеться у поясненні.

  1. Працівники зі сфери медіа потрібні для того, щоб розповідати українцям "правдиву інформацію". Особливо важливим це є з огляду на активність російської пропаганди, якій Україна має протистояти.
  2. Працівники зі сфери культури, насправді, дійсно не так важливі для української економіки, визнали в Мінкульті. Однак вони важливі для "для нашого життя, духовної стійкості та опору". При цьому влада повинна їм допомогти, щоб вони могли виконати власне "мобілізаційне завдання" і "не припинив свою діяльність".

Окремо роз'яснюється про Державне підприємство "Пересувний цирк України". Підприємство просило забронювати лише 14 осіб, з них 11 — виконувачі унікальних трюків, а троє — працівники сцени, без яких цирку буде важко працювати. Цих 14 людей — це 10% від усього колективу, який протягом 2023 року дав 1510 вистав для 145 тис. українців. З колективу мобілізувались вісім осіб, які зараз перебувають на фронті, — написали в МКІП.

Мобілізація в Україні — проблеми з бронюванням в Мінкульті

Зазначимо, 8 квітня у ЗМІ повідомили про бронювання працівників компаній, які виробляють контент для всеукраїнського телемарафону. Тоді ж народний депутат Ярослав Железняк розповів про звернення пересуваного цирку, який також віднесли до критично важливих для економіки підприємств.

9 квітня посадовці відповіли громадськості, у якої виникли питання про потребу бронювання вказаних компаній. Виконувач обов'язків міністра культури Ростислав Карандєєв заявив, що "обурений хейтом", який виник у соцмережах. На його думку, і медіа, і цирк, є важливими для України, тому він і видав відповідний наказ. Голова комітету Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв своєю чергою пояснив, що діяльність у цих сферах необхідна, щоб "не з'їхати з глузду".

Також з'явився коментар "Пересувного цирку України". Там пояснили, що подали на бронювання у п'ять разів менше людей, ніж могли. Зауважили, що працівників цирку мобілізувати не потрібно, бо вони не уміють воювати.

Нагадуємо, у Верховній Раді розглядають законопроєкт про посилення мобілізації, з якого поки що видалили правки про можливість відкупитись від повістки.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини