21.7 C
Cherkasy
Вівторок, 25 Червня, 2024

Кабмін затвердив нову форму військового квитка: що змінилось

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Кабмін затвердив нову форму військового квитка: що змінилось

військовий квиток
Фото: УНІАН | військовий квиток (ілюстративне фото)

Військово-облікові документи, оформлені до 16 травня, вважаються дійсними до видачі документа нового зразка.

Related video

Кабінет міністрів затвердив нову форму військово-облікового документа. Відповідна постанова уряду оприлюднена на сайті Кабміну.

"Відповідно до нового порядку військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 ч. 6 статті 37 Закону "Про військовий обов’язок і військову службу" та не отримував такий документ до набрання чинності цією постановою Кабміну від 16 травня №559", — йдеться у документі.

Військово-обліковий документ буде виданий навіть тим, хто раніше був визнаний непридатним до військової служби чи досяг граничного віку перебування в запасі. У таких громадян, які виключені з військового обліку, військово-обліковий документ не вилучається і до нього вносяться дані про виключення із військового облік.

Військово-обліковий документ в електронній формі формується засобами:

  • електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, зокрема з використанням його мобільного додатка;
  • державного вебпорталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони;
  • порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації)".

У повідомленні уряду зазначено, що ця постанова набирає чинності того ж дня, що й оновлений закон про мобілізацію – з 18 травня. У Кабміні додають, що військово-облікові документи, оформлені до цієї постанови, вважаються дійсними "до видачі документа нового зразка".

В оновленому військовому квитку будуть вказані дата народження, прізвище, ім'я та по батькові, реєстраційний номер картки платників податків, військове звання, військово-облікова спеціальність та результати ВЛК. Також там є дані про відстрочку від мобілізації.

Номер військово-облікового документа на бланку і дату його видачі вносять до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів у день видачі.

Нагадаємо, 17 травня народний депутат Олександр Федієнко повідомив, що керівників підприємств штрафуватимуть, якщо військовозобов'язані працівники вчасно не оновлять дані в ТЦК.

Також Фокус писав, як каратимуть за порушення військового обліку.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини