16.3 C
Cherkasy
Понеділок, 17 Червня, 2024

Мауглі в океані. Дельфін 14 років прожив із морськими свинями й заговорив їхньою мовою

Популярне

Технології та наука Мауглі в океані. Дельфін 14 років прожив із морськими свинями й заговорив їхньою мовою

дельфін, морські свині
Фото: iNaturalist | 14 років дельфін Кейлі прожила в названій сім'ї морських свиней

Дослідники спостерігали за диким дельфіном Кайлі, яка 14 років прожила в "названій сім'ї" іншого виду і врешті-решт заговорила їхньою мовою.

Related video

Останні 14 років дикий дельфін (Delphinus delphis) Кайлі провела в названій сім'ї морських свиней, весь цей час вона не перетиналася з тваринами свого виду. У результаті вона почала бути схожою на тих, з ким жила: вокалізація Кайлі містить у собі пронизливі клацання, характерні для морських свиней, замість свистів та імпульсивних звуків, які часто спостерігаються у дельфінів, пише IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

У новому дослідженні вчені спостерігали за Кайлі й описали цікавий випадок звичайного дельфіна, який живе у водах шотландської затоки Ферт-оф-Клайд. Під час дослідження вчені вивчили записи, зроблені раніше гідрофонами, це допомогло їм вивчити її акустичну поведінку. Автори дослідження мали намір порівняти звуки, які видавала дельфін, коли плавала одна, і ті, що вона видавала, коли плавала з морськими свинями.

Відомо, що морські свині спілкуються за допомогою вузькосмугових високочастотних клацань, які фахівці з клацань китоподібних називають клацаннями NBHF. З іншого боку дельфінам подобається плавати і насвистувати, в той час, як морські свині не видають звуку.

За словами співавтора дослідження Девіда Нерна, який вивчає морських свиней у цьому районі, вони з колегами вивчили записи та дійшли висновку, що Кайлі, схоже, ідентифікує себе як морську свиню. Результати показують, що Кайлі не свистіла, як інші дельфіни, і навіть, коли самка проводила на самоті, вона видавала звуки, характерні для морських свиней. Ба більше, спілкування між Кайлі та морськими свинями мало ритм, характерний для розмови, хоча достеменно неясно, скільки саме інформації передається в них.

Зазначимо, що досі залишається загадкою, як Кайлі потрапила до названої сім'ї та чому була відокремлена від власної капсули. Припускають, що справа може бути у хворобі, травмі або несприятливих умовах. Так чи інакше, вчені виявили, що сьогодні Кайлі більше не шукає зустрічі зі своїми родичами-дельфінами, а продовжує спілкуватися з морськими свинями.

Це не перший приклад вокального навчання, спостережуваний серед китоподібних: було виявлено, що косатки, яких утримують у неволі, вловлюють вокалізацію афалін, коли ці два види соціалізувалися.

Раніше Фокус писав про те, що вчені з'ясували, навіщо насправді дельфіни допомагають рибалкам ловити рибу.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини