17.9 C
Cherkasy
Неділя, 6 Жовтня, 2024

“Зробимо 100 тисяч дронів з ШІ на місяць”: скільки вони коштують та які переваги дають ЗСУ

Популярне

Діджитал Російсько-українська війна "Зробимо 100 тисяч дронів з ШІ на місяць": скільки вони коштують та які переваги дають ЗСУ

DroneUA БПЛА штучний інтелект
Фото: Instagram | БПЛА DroneUA, ілюстративне фото

Технологічно Україна набагато випередила Росію у сфері штучного інтелекту для дронів, стверджує Валерій Яковенко. Але поки такі БПЛА тільки проходять "обкатку" на полі бою.

Related video

Потужності української групи компаній DroneUA дозволяють виготовляти на місяць понад 100 тисяч безпілотних літальних апаратів, обладнаних технологією штучного інтелекту. Про це повідомив співзасновник групи Валерій Яковенко в ефірі "Громадського радіо".

Яковенко розповідає, що на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну та навіть ще кілька місяців тому більшість безпілотників українці збирали з іноземних складників. Зараз тенденція змінилася і більшість деталей українські. Розвиток технологій дозволив оснащувати дрони системами штучного інтелекту. Вона реалізована у невеликих модульних пристроях, якими можна оснастити будь-який БПЛА.

"Де-факто, їхній функціонал зводиться до того, що це невелика відеокарта, що обробляє зображення в режимі реального часу, і на борту дрона приймається рішення щодо коригування його траєкторії польоту", — пояснює Яковенко.

Єдине, про що треба дбати оператору такого дрона — пошук цілі на можливій відстані та спрямування дрона на неї. Проте, за словами Яковенка, є й складніші та цікавіші варіанти використання дронів з ШІ. БПЛА може автоматично шукати ціль у каталозі, ідентифікувати техніку та інші об’єкти для ураження. насправді Україна вже давно використовує такі технології, але говорити про них стали лише тоді, коли це вже стало відомо російським окупантам.

Зараз ціна дрона зі штучним інтелектом — до 2000 доларів США. Яковенко заявляє, що група компаній здатна виготовляти понад 100 тисяч таких дронів на місяць. Великі 10-дюймові, з можливим корисним навантаженням близько 3 кг мають вартість до 20 тисяч грн.

"Якщо говорити про загальні потужності компаній, що можуть зараз збирати ці дрони, то вони є ще більшими. Але поки що це не масова історія. Зараз технології штучного інтелекту проходять "прокатку", як на певних ділянках фронту, так і на полігонах. Тож зараз триває підготовчий етап, і ми бачимо лиш перші масові застосування таких технологій, але в майбутньому це буде певним стандартом", — стверджує співзасновник DroneUA.

Яковенко каже, що насправді Росія теж використовує подібні технології, але зазвичай знаходиться у цьому питання на кілька місяців позаду. Проте росіяни з метою пропаганди на власну аудиторію роблять гучні "шапкозакидацькі" заяви про якісь казкові технології. Насправді ж Україна йде попереду не тільки у технологіях, а й у кількості дронів.

Нагадуємо, у 2023 році було заявлено про перший дрон під повним керуванням штучного інтелекту. Перший запуск дрона під керуванням ШІ відбувся в Австралії. Безпілотник самостійно здійснив тестову місію та успішно повернувся на базу. Уперше у світі дрон зі штучним інтелектом злетів із футуристичної станції для безпілотників і самостійно облетів будівлі, повернувшись на базу. Політ відбувався в міських умовах, а не на полігоні. Дрон повністю управляється спеціальною станцією Skydio Dock, яка самостійно контролює безпілотник. Станція на основі ШІ може запускати дрон у радіусі п'яти кілометрів і садити з точністю до 11 сантиметрів від обраного об'єкта. Оператор також має можливість стежити за потоком даних із дрона.

ТОП новини

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Останні новини