-4.1 C
Cherkasy
Субота, 14 Грудня, 2024

“Невмотивовані й бояться”: 100 тисяч військових самовільно залишили частину, — Скороход (відео)

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні "Невмотивовані й бояться": 100 тисяч військових самовільно залишили частину, — Скороход (відео)

Самовільне залишення частини, ідуть в СЗЧ, СЗЧ кількість, військові СЗЧ, СЗЧ в армії, нардеп про СЗЧ, Скороход про СЗЧ
Фото: Генштаб ЗСУ | Військові самовільно залишають частину (ідуть СЗЧ) через проблеми в суспільстві (ілюстративне фото)

Українці пам'ятають про посадовців, які під час війни отримали інвалідність чи масово забронювались. Через подібні скандали люди втрачають мотивацію та бояться іти до війська, пояснила нардепка Анна Скороход.

Related video

Громадяни не можуть зрозуміти, чому вони повинні воювати на фронті, коли значна частина командування перебуває в тилу. Тим часом військові бачать, як підрозділи спецпризначенців перетворюють в піхоту та кидають на штурм лісопосадок. Ситуація примушує людей самовільно залишати частини (іти в СЗЧ), при цьому кількість втеч прихована грифом "Для службового користування" (ДСК). Про орієнтовні обсяги СЗЧ народна депутатка Анна Скороход розповіла в ефірі телеканалу "Новини. Live".

СЗЧ – Скороход про проблеми втечі з армії див. з 54:05

СЗЧ — обсяги та можливі причини

Скороход пояснили, що інформація про кількість військових в СЗЧ має гриф ДСК, тому не дозволено назвати точне число. Нардепка запевнила, що таких випадків "дуже багато", але все ж менше пів мільйона осіб, як припустила журналістка. Орієнтовна кількість — близько 100 тис. осіб. Одна з причин такої ситуації, на її думку, відсутність на лінії фронту більшості високопоставлених топгенералів.

"СЗЧ, дезертирства — понад 100 тисяч осіб, які самовільно залишили частину. У людей виникає питання, на яке я відповіді дати не можу, коли вони мені запитують. Чому я, місяць тому робітник СТО, зараз маю сидіти в окопі, а великі офіцери всі в тилу? Чого у нас воює від 10 в кращому випадку до 15% від загальної кількості армії, чому?" — риторично запитала Скороход.

Під час ефіру згадали скандали щодо посадовців, які "раптово стали інвалідами чи заброньованими", а хтось інший на цьому заробляв. На думку політикині, громадяни втратили мотивацію і почали боятись служити у війську. Серед причин — проблеми з законом про мобілізацію, який довго переробляли через "політичні рішення" і через те, що "весь час когось щось десь не влаштовувало". Ще одна проблеми — негаразди в армії, коли спецпризначенців застосовують для невластивих завдань, наприклад, для "штурмів посадок".

"Через те, що вони не підготовлені, вони не вмотивовані, вони бояться. Ви не уявляєте собі цифри СЗЧ і дезертирства, ви їх не уявляєте, просто це жах", — заявила політикиня.

Зазначимо, 28 жовтня командувач Силами безпілотних систем Вадим Сухаревський розповів про причини дезертирства і запропонував методи боротьби з цим явищем. На думку військового, СЗЧ сприяють командири, які не уміють ставити завдання і пояснювати підлеглим, як його виконати. Друга причина — надто слабке покарання за втечу: його потрібно посилити. Інші причини — наявність громадян, які не вважають себе створеними для війни, та думка про ротацію, яка не можлива за умови дефіциту мобілізованих.

Нагадуємо, 29 жовтня голова Верховного Суду висловився щодо СЗЧ і загрозливості ситуації для фронту. Напередодні, 28 жовтня, журналіст та експолонений РФ Станіслав Асєєв розповів про почуття несправедливості, яке підштовхує військових до залишення частини.

ТОП новини

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Останні новини