18.1 C
Cherkasy
Четвер, 23 Травня, 2024

Оновлення даних: усі військовозобов’язані мають пройти ВЛК до 18 липня, — ТЦК

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Оновлення даних: усі військовозобов'язані мають пройти ВЛК до 18 липня, — ТЦК

ТЦК, Україна, війна, фото
Фото: УНІАН | ТЦК в Україні

За словами спікера Полтавського обласного ТЦК Романа Істоміна, якщо не оновити свої дані в 60-денний термін після набуття чинності новим законом, людина в особливий час отримає штраф у розмірі від 5100 до 8500 гривень.

Related video

Усі військовозобов'язані мають пройти військово-лікарську комісію. Це передбачено новим законом про мобілізацію. Про це заявив спікер Полтавського обласного ТЦК і СП майор Роман Істомін в інтерв'ю Telegraf.

Так, новий закон набуває чинності вже 18 травня. Протягом 60 днів військовозобов'язані мають пройти ВЛК, оскільки інформація про те, придатна людина до військової служби чи ні, лежить у компетенції ВЛК, а не ТЦК. Ці дані також підлягають оновленню.

Зазначимо, що протягом 60 днів з 18 травня — це якраз до 18 липня.

"Тому не потрібно цього боятися або звинувачувати ТЦК у незаконності такого напрямку", — сказав він.

Істомін також зазначив, що для уточнення даних військовозобов'язаним необхідно взяти із собою такий перелік документів:

  • документи, які підтверджують особу (паспорт громадянина України, закордонний паспорт);
  • ідентифікаційний код;
  • військовий квиток або тимчасове посвідчення;
  • документи, що підтверджують право на відстрочку, і медичні довідки, якщо є інвалідність.

За словами Істоміна, якщо не оновити свої дані в 60-денний строк після набуття чинності нового закону, людина в особливий час отримає штраф у розмірі від 5100 до 8500 гривень.

"Стаття 210 — порушення правил військового обліку. В особливий період нею передбачено штраф 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850-1700 гривень. А стаття 210-1 — це вже порушення законодавства про мобілізацію. І штраф за це в особливий період уже 300-500 неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 гривень). Звичайно, це набагато чутливіше для гаманця пересічного громадянина", — заявив спікер.

Крім того, він заявив, що оновити свої дані громадянам, які перебувають за кордоном, можна тільки повернувшись в Україну. Однак уже в червні вони зможуть це зробити, скориставшись електронним кабінетом військовозобов'язаного.

Раніше повідомлялося, хто з чоловіків зобов'язаний прийти в ТЦК без повістки в травні. Під час воєнного стану військовозобов'язані чоловіки повинні прибувати до ТЦК за повісткою, проходити ВЛК, військову підготовку і нести службу. Таким громадянам заборонено змінювати місце проживання без повідомлення про це військкомату.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини