15.3 C
Cherkasy
Неділя, 26 Травня, 2024

Посилення мобілізації з 18 травня: кому з чоловіків можна проігнорувати повістку

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Посилення мобілізації з 18 травня: кому з чоловіків можна проігнорувати повістку

Зображення представника ТЦК, який вручає повістку
Фото: ТСН | Ілюстративне фото вручення повістки

За відмову від отримання повістки на звірку даних чи ігнорування її загрожує адміністративна відповідальність, а за ухилення від "бойової" — кримінальна.

Related video

З 18 травня очікується посилення мобілізації в Україні через набуття нового закону. Повістки можуть вручити всім військовозобовʼязаним чоловікам віком від 18 до 60 років, їх можна проігнорувати через певні поважні причини. Про них розповіло видання "РБК-Україна".

Посилення мобілізації у травні: коли можна не зʼявитися до ТЦК

Чоловіку, якому вручать повістку, потрібно зʼявитися до ТЦК та СП. Зокрема, про дату, час, адресу та причину виклику повинно бути вказано в документі. Існують випадки, коли військовозобовʼязаній особі дозволяється перенести візит до військкомату. Йдеться про:

  • смерть близького родича;
  • хворобу;
  • стихійне лихо.

Проте для цього потрібно мати документальне підтвердження. Крім цього, чоловіку потрібно повідомити військкомат про обставини неявки протягом трьох днів та прибути до ТЦК протягом десяти днів. В іншому випадку ТЦК та СП може звернутися до правоохоронців для розшуку людини та примусової доставки.

Мобілізація в Україні: покарання для ухилянтів

Під час мобілізації в Україні чоловікові, який відмовляється отримувати повістку на звірку облікових даних або ігнорує її, може загрожувати адміністративна відповідальність, тоді як за ухилення "бойової" після ВЛК — кримінальна.

Нагадаємо, після набуття чинності нового закону про мобілізацію в Україні військовозобовʼязані громадяни повинні оновити свої військово-облікові дані. Проте певні категорії осіб не потребують цього.

Раніше представники Міноборони розповіли, що під час мобілізації в Україні ТЦК та СП можуть пропускати протягом дня по 50-70 осіб. Зокрема, у столиці цей показник становить максимум — 70 людей.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини