27.2 C
Cherkasy
Середа, 24 Липня, 2024

Приховували ризики вакцини проти COVID-19: штат Канзас подав до суду на Pfizer

Популярне

Світ Пандемія коронавірусу COVID-19 Приховували ризики вакцини проти COVID-19: штат Канзас подав до суду на Pfizer

Pfizer
Фото: covid-rules | У США судяться з компанією Pfizer

Згідно з позовом, незабаром після початку продажів вакцини 2021 року Pfizer приховала інформацію про те, що щеплення може призводити до ускладнень вагітності, включно з викиднями, а також спричиняти запалення в серці та його оболонці (міокардит і перикардит). Компанія заявила, що її твердження про вакцину COVID-19 були точними і заснованими на наукових даних, і вважає позов необґрунтованим.

Related video

Американський штат Канзас подав позов проти компанії Pfizer (PFE.N) у понеділок, звинувачуючи її в дезінформації громадськості щодо вакцини COVID-19. У позові стверджується, що Pfizer приховувала ризики і робила неправдиві заяви про її ефективність. Документ було подано до окружного суду округу Томас, штат Канзас, на підставі порушень Закону про захист прав споживачів штату. У позові штат вимагає компенсацію за невизначений збиток. Про це пише Reuters.

"Pfizer зробила безліч недостовірних заяв, щоб обдурити громадськість щодо своєї вакцини в той час, коли американці потребували правди", — заявив генеральний прокурор Канзасу Кріс Кобач, республіканець.

Згідно з позовом, незабаром після початку продажів вакцини 2021 року Pfizer приховала дані про те, що щеплення може спричиняти ускладнення вагітності, включно з викиднями, а також запалення в серці та навколо нього (міокардит і перикардит). Pfizer заявила, що її твердження про вакцину COVID-19 були точними і науково обґрунтованими, і вважає позов необґрунтованим.

У червні 2021 року Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США додало в маркування вакцини попередження про міокардит і перикардит, зазначивши, що ці побічні ефекти рідкісні й частіше трапляються в підлітків-хлопчиків і молодих чоловіків.

2023 року Національний інститут охорони здоров'я США провів огляд 21 дослідження і дійшов висновку, що вакцини COVID не пов'язані з викиднями.

Канзас також стверджує, що Pfizer неправдиво заявляла, що їхня вакцина, розроблена спільно з німецькою BioNTech (22UAy.DE), зберігає високу ефективність проти варіантів вірусу, що мутували, і запобігає не тільки захворюванню, а й передачі вірусу.

Минулого року генеральний прокурор Техасу Кен Пакстон подав аналогічний позов проти Pfizer, який поки що не розглянуто. Pfizer також вважає цей позов необґрунтованим.

Кобач заявив у понеділок, що інші штати співпрацюють із Канзасом у розслідуванні і, можливо, теж подадуть позови. BioNTech не є відповідачем у цій справі.

Нагадаємо, у травні стало відомо, що шведсько-британська фармацевтична компанія AstraZeneca відкликає свою вакцину проти Covid-19, посилаючись на відсутність попиту. Водночас визнання компанією AstraZeneca потенційного зв'язку із синдромом тромбозу вже стало частиною судових документів у відповідь на колективний позов, у якому стверджується, що вакцина стала причиною серйозних травм і навіть смертей.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини