22.1 C
Cherkasy
Субота, 22 Червня, 2024

Проникати у квартири та карати військових: які повноваження матиме Військова поліція

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Проникати у квартири та карати військових: які повноваження матиме Військова поліція

Військова служба правопорядку, Військова поліція, військова поліція законопроєкт, військова поліція повноваження
Фото: Facebook / Військова служба правопорядку | Військову службу правопорядку замінить Військова поліція

Нова поліція отримає право вриватись у помешкання лише тоді, якщо переслідує злочинця або є загроза життю чи майну. Після цього про таку подію дізнаються слідчі та прокурори, ідеться у тексті законопроєкту.

Related video

Військова поліція, яку планують створити в Україні, матиме повноваження проникати у помешкання українців, оглядати автомобілі, перевіряти документи цивільних громадян. Крім того, саме ця структура займатиметься правопорушеннями, які вчиняють військові ЗСУ та Сил оборони. Деталі законопроєкту про створення Військової поліції та про її повноваження роз'яснили на порталі "Судово-юридичної газети" (СЮГ).

Народні депутати України планують розглянути законопроєкт 6569-1 "Про Військову поліцію", запропонований 34 парламентарями на чолі з головою комітету з питань правоохоронної діяльності Сергієм Іонушасом. Нова структура має замінити Військову службу правопорядку і матиме повноваження, які стосуються дій проти цивільних та військових порушників закону.

Якщо працівники Військової поліції будуть затримувати злочинця, або підозрюватимуть злочин, або є загроза життю та здоров'ю людей, то вони мають право:

  • проникати у житло громадян;
  • зупиняти та оглядати автомобілі, перевіряти водійські посвідчення та право на керування авто;
  • перекривати рух транспорту та пішоходів на окремих вулицях.

Окремо вказується, у яких ситуаціях Військовій поліції дозволятиметься проникати у квартири:

  • якщо є загроза життю та майну громадян;
  • якщо відбувається погоня за злочинцем.

Після цього правоохоронці зобов'язані негайно повідомити про свої дії слідчих та прокуратуру, ідеться у статті СЮГ. Також на порталі наголосили, що таких повноважень не має існуюча Військова служба правопорядку.

Також у тексті законопроєкту ідеться про те, як діятимуть щодо військових, підозрюваних у злочині. Військова поліція матиме право:

  • перевіряти документи у військових будь-яких військових формувань, проводити особистий обшук, оглядати транспорт;
  • затримувати осіб у військовій формі, які перебувають під впливом наркотиків та алкоголю;
  • затримувати та оглядати військовий транспорт, якщо він порушує правила дорожнього руху;
  • утримувати військових на гауптвахті.

3 червня комітет з питань правопорядку опублікував висновок щодо першого читання законопроєкту 6569-1 "Про Військову поліцію". Комітет рекомендує відхилити документ на доопрацювання і внести нові правки.

Fullscreen
Військова поліція – рішення комітету щодо законопроєкту 6569-1 Фото: Скриншот

На сторінці Facebook Сергія Іонушаса поки що немає коментарів щодо рішення комітету.

Раніше Фокус писав про особливості законопроєкту, над яким продовжують працювати парламентарі. Серед іншого, Військова поліція дійсно отримає доступ до військових частин і отримає право розслідувати порушення бійців ЗСУ. Крім того, вона займатиметься дезертирами, з одного боку, і захистом прав військових, з іншого. 31 травня Міністерство оборони України на сторінці Facebook опублікувало звернення, у якому ішлося про важливість створення нової структури.

Нагадуємо, представник Міноборони Дмитро Лазуткін пояснив деякі деталі роботи застосунку "Резерв+", яке зачепить військовозобов'язаних та чинних військових.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини