17.8 C
Cherkasy
Вівторок, 25 Червня, 2024

Прорватися до Слов’янська. Чому ситуація на Сіверському напрямку різко загострилася

Популярне

Думки Російсько-українська війна Прорватися до Слов'янська. Чому ситуація на Сіверському напрямку різко загострилася

Російські війська різко активізувалися на Сіверському напрямі. Військовий кореспондент Богдан Мірошников визначає, що саме вони роблять, і означає кінцеву мету — вихід до Слов'янська та Краматорська.

Богдан Мiрошников Богдан Мiрошников Блогер, військовий кореспондент eye 1

ЗСУ
Фото: РИА Новости | В очікуванні атаки ворога

Related video

Сіверський напрямок

Ну що ж, скоріше за все, ворог свої суттєві останні зусилля у цій кампанії (яка почалася у жовтні 2023) вирішив докласти саме на цьому напрямку.

Ні, Білогорівку вони не захопили, оркам потрібно менше хрюкати. Але в цілому напрямок став дуже важким, на рівні з покровським та часівярським.

Тепер пробіжимося по основних ділянках.

Білогорівка — ворог мало того, що не захопив село, він не може багато місяців захопити карʼєр. При цьому, основний вектор атак (і накопичення резервів ворога) змістився з району Золотарівки на Шипилівку.

Раніше вважалося, що окупант намагатиметься з боку Золотарівки обійти Білогорівку з заходу та взяти в оточення наш гарнізон. Але спочатку постійні невдачі з того боку, а після — ще й контратаки "Азову" у Серебрянському лісництві поставили всю ідею під питання.

Тому наразі ворог змінив підхід у бік фронтальних лобових атак на східні околиці та районі карʼєру Білогорівки.

У цьому ж контексті слід згадати за Верхньокамʼянське, яке не дає окупантам обійти Білогорівку з заходу. Біля Верхньокамʼянського також тривають важкі бої, але все, що ворог може досягнути — забігати на околиці села і там здохнути.

Спірне — ворог продовжує нависати на східних околицях. Іноді рейдові дії окупанта доходять до центру села, але закінчуються тим самим, що й у Верхньокамʼянському.

Важливо Після Очеретиного — Карлівка: під Донецьком розпочинається новий етап битви

Напрямок Виїмки — Івано-Дарʼївки: тут окупант намагається суттєво наростити зусилля, щоб рухом з боку Веселого доповзти до Виїмки. Саме Виїмка тут є ключовою точкою, яка нарівні з Білогорівкою не дає окупанту просунутися до околиць самого Сіверська. Також село дає змогу стійко оборонятися у районі Спірного. Тому ворог намагається зараз атакувати ще й Роздолівку, щоб зі свого лівого флангу підібратися до Виїмки. Теж невдало.

Незважаючи на постійні невдачі на всьому напрямку, окупант все ж робить висновки та перегруповується таким чином, щоб дотиснути Білогорівку та Спірне, окупувати Виїмку та підібратися до Сіверська вже з двох боків.

У контексті наступних наступальних кампаній ворога (а вони ще будуть; я ж думаю, у цьому ніхто не сумнівається?), Сіверськ є однією з ключових точок взагалі.

Разом з Часіком, Констахою та Лиманом, Сіверськ є однією з тих буферних точок, яка не дає окупанту розпочати бої за краматорсько-словʼянську агломерацію.

А також Сіверськ є ще чудовим плацдармом. Ви, може, вже й забули, але ворог чудово усвідомлює, що від Сіверська до околиць Лисичанська — 20 км.

Така сама відстань від наших передових позицій у районі Володимирівки (східніше Вугледара) до Волновахи.

Тому ворог дуже бажає звільнитися від цього "головного болю" та почергово (або навіть одночасно) остаточно вирішити це питання у наступній своїй кампанії (попередньо осінь-зима 2024).

Саме тому ми повинні завжди памʼятати про сіверський напрямок. Він дуже важливий та має щонайменше оперативно-тактичне значення.

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело.

Важливо Між Покровськом та Краматорськом: де намагаються наступати ЗС РФ на найважливіших ділянках фронту

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини