25.5 C
Cherkasy
Субота, 14 Вересня, 2024

Розгадано важливу таємницю нашого мозку: вчені дізналися, як він планує все наперед

Популярне

Технології та наука Розгадано важливу таємницю нашого мозку: вчені дізналися, як він планує все наперед

цифрові технології, іі
Фото: Getty Images | Це дослідження дало вченим фундаментальні знання про те, як ці мозкові ланцюги сприяють ухваленню обдуманих рішень

Наш мозок — це неймовірно складний об'єкт, що складається не тільки з фізичних частин, а й з мільйонів процесів, що відбуваються всередині нього. Вчені нарешті змогли розгадати витоки його здатності передбачати і заздалегідь готуватися до різних подій.

Related video

Нове дослідження вчених розкрило, як наш мозок планує події наперед, немов перебираючи всілякі варіанти майбутнього, виявивши складну взаємодію між префронтальною корою і гіпокампом. Ця взаємодія дає змогу мозку моделювати потенційні результати і спрямовувати процес ухвалення рішень з великою точністю і блискавичною швидкістю. Дослідження дало вченим уявлення про когнітивні процеси, які можуть значно вплинути на лікування розладів, що впливають на здатність ухвалювати рішення, таких, як деменція, пише Neuroscience News.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Під час дослідження, опублікованого в журналі Nature Neuroscience, вчені розробили обчислювальну модель для прогнозування активності мозку під час планування майбутніх дій, яка була підтверджена даними, отриманими як від людей, так і від щурів.

Марсело Маттар, доцент факультету психології Нью-Йоркського університету й автор дослідження, заявив: "Префронтальна кора діє як свого роду "тренажер", подумки перевіряючи можливі дії наперед за допомогою когнітивної карти, що зберігається в гіпокампі".

Важливо Рішення підказала природа: вчені виявили фрукт, що допомагає боротися з деменцією

Префронтальна кора, відома своєю роллю в плануванні та ухваленні рішень, і гіпокамп, що має вирішальне значення для формування та зберігання пам'яті, працюють разом у процесі, який дає нам змогу думати, перш ніж діяти, вважають учені. Ця здатність важлива для адаптації до нових навколишніх умов, наприклад, для швидкого пошуку альтернативних маршрутів, коли дорога перекрита.

Для підтвердження моделі вчені також провели експерименти, під час яких люди орієнтувалися в онлайн-лабіринті, а щури — у фізичному лабіринті, сконфігурованому аналогічним чином. Результати показали, що активність мозку учасників відповідала прогнозам моделі, відображаючи більше обмірковування перед діями в людей і схожі нейронні реакції в щурів.

Це дослідження дало вченим фундаментальні знання про те, як ці мозкові ланцюги сприяють прийняттю обдуманих рішень. Таке розуміння цих механізмів може призвести до поліпшення лікування таких захворювань, як шизофренія, СДУГ і наркоманія, за яких часто порушуються процеси прийняття рішень. З'ясувавши нейронні механізми, що беруть участь у плануванні та ухваленні рішень, можна розробити методи лікування, спрямовані на підвищення функціональності префронтальної кори та гіпокампа, що потенційно поліпшить когнітивний контроль і знизить імпульсивність.

Наприклад, цільову когнітивно-поведінкову терапію або методи нейростимуляції можна теоретично розробити для посилення взаємодії між цими ділянками мозку, тим самим допомагаючи людям ухвалювати виваженіші рішення і покращуючи загальну якість їхнього життя.

Раніше Фокус писав про загадкову роль черепа у здоров'ї нашого мозку. Дослідники зазначають, що раніше ми не знали про цю складну і дивовижну здатність клітин кісткового мозку в черепі.

Також Фокус писав про сім простих звичок, що поліпшують роботу мозку. Від щоденної навігації вулицями до спілкування з підлітками — мільйони щоденних активностей непомітно покращують його продуктивність.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини