15.3 C
Cherkasy
Неділя, 26 Травня, 2024

Спочатку дав премію, а потім одружився: мер Старокостянтинова опинився в центрі скандалу

Популярне

Україна Спочатку дав премію, а потім одружився: мер Старокостянтинова опинився в центрі скандалу

Микола Мельничук, староконстантинів, міський голова
Фото: Сайт Старокостянтинівської міської ради | Микола Мельничук, голова Староконстянтинова

Посадовець виписав своїй підлеглій дві премії. А згодом з нею одружився.

Related video

Миколу Мельничука, мера Старокостянтинова, що на Хмельничччині, оштрафували за преміювання нареченої, яка була його підлеглою. НАЗК склало протокол на посадовця. Про це повідомляють на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

У звіті сказано, що у жовтні 2023 року Мельничук видав два розпорядження про преміювання нареченої, яка на той час обіймала посаду начальниці загального відділу виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради.

І такі дії Миколи Мельничука створили конфлікт інтересів, оскільки він перебував із підлеглою у позаслужбових стосунках, а згодом і одружився з нею. У НАЗК зазначають, що Мельничук порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про запобігання корупції", в якому сказано:

"За вимогами ст. 27 Закону "Про запобігання корупції" робота дружини, тобто близької особи, у прямому підпорядкуванні міського голови не допускається. У такому випадку міський голова або підпорядкована йому близька особа мають бути звільнені з посади", – зауважили в агентстві.

Одружившись із підлеглою, який Мельничук видав премії, він знов порушив закон, адже за вимогами ст. 27 Закону робота дружини, тобто близької особи, у прямому підпорядкуванні міського голови не допускається.

У такому випадку, або сам міський голова або його дружина мали звільнитись з посади. Але вони цього не зробили. У НАЗК зазначили, що Миколі Мельничуку внесли припис з вимогою усунути відносини прямого підпорядкування і він цей припис не виконав.

У зв’язку з невиконанням вимог припису НАЗК розпочало процедуру притягнення міського голови до адміністративної відповідальності за ст. 188-46 КУпАП. Миколу Мельничука за невиконання припису НАЗК можуть оштрафувати на суму від 1700 до 4250 гривень штрафу.

Міський голова Старокостянтинова дав коментар "Суспільному" і заявив, що не вбачає у своїх діях жодних порушень законодавства, а "усілякі плітки" розпускають його політичні опоненти.

Він пояснив, що преміювання працівників міськвиконкому здійснюється згідно затвердженого положення, і розпорядження щодо виплати премій готує керуюча справами міськвиконкому. Він же його лише підписує як міський голова.

"Коли їй дали премію, і не лише їй, але й іншим працівникам міськвиконкому, то це дали премію для того, щоб ми могли купити дрони для військових. Але я навіть не хотів це висвітлювати. І на той час вона ще не була моєю дружиною, ми лише подали заяву в РАЦС. У законодавстві немає такого поняття, як наречена. Тому я не бачу в цьому ніяких порушень", — заявив Мельничук.

За його словами, його дружина продовжує працювати у міськвиконкомі. Але вони напряму не спілкують по роботі, адже за штатним розкладом вона знаходиться у прямому підпорядкуванні керуючої справами. І цитований НАЗК закон не розповсюджується на нього, бо він займає обрану посаду.

Нагадаємо, раніше скандал через дії посадовців розслідували у Чернівецькій області. Там голова військово-лікарської комісії підписала своєму чоловікові довідку про непридатність до військової служби.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини