21.2 C
Cherkasy
Четвер, 23 Травня, 2024

“У світі тварин” від Тарантіно. Змії навчилися реалістично інсценувати власну смерть (фото)

Популярне

Технології та наука "У світі тварин" від Тарантіно. Змії навчилися реалістично інсценувати власну смерть (фото)

змії, змії імітація смерті
Фото: Biology Letters | Деякі змії вміло прикидаються мертвими

Водяні вужі використовують кров, фекалії та смердючий мускус, щоб реалістично відтворити власну смерть.

Related video

Прикинутися мертвим — поширена стратегія захисту у тваринному світі, проте водяні вужі (Natrix tessellata), схоже, вивели її на новий рівень. Представники цього виду навчилися надзвичайно реалістично відтворювати власну смерть зі спецефектами, пише Science Alert.

Якби Квентін Тарантіно коли-небудь зняв "У світі тварин", імовірно, це виглядало б дуже схоже. Водяні вужі роззявляють роти, випорожнюються і мажуться фекаліями, виділяють смердючий мускус і навіть імітують кровотечу з рота. Вчені вважають, що ці спецефекти цілком можуть бути найреалістичнішою смертю, коли-небудь інсценованою в природі.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Така поведінка може здатися надмірною, проте вчені виявили, що ця стратегія працює набагато краще, ніж будь-яка інша. За словами зоологів Вукашин Б'єліца й Ани Голубович з Белградського університету в Сербії, вони виявили, що подібні акторські навички вищого рівня, дозволяють вужам тікати швидше і краще ухилятися від хижаків.

Зазначимо, що тонічна нерухомість доволі поширена у тваринному світі. Це дає змогу припустити, що стратегія справді ефективна в захисті від хижаків. Утім, науковці визнають, досі залишається незрозумілим, чому саме. Деякі більш ранні дослідження також показують, що "інсценування смерті" часто є останньою спробою врятуватися, коли контакт жертва-хижак уже відбувся.

Хай там як, а деякі змії, схоже, активно використовують цю стратегію. Наприклад, широконосі східні змії (Heterodon platirhinos) перевертаються на спину, б'ються в конвульсіях, рвуть і виділяють мускус — смердючу речовину, що виробляється в залозах біля клоаки змії, на зразок анальних залоз скунсів.

Кубикові змії використовують фекалії та мускус. Коли представники цього виду стривожені, вони борються, шиплять і виділяють мускус, проте також вони можуть прикидатися мертвими, імітуючи кровотечу з рота.

Ареал проживання цих змій охоплює Західну Європу, Північну Африку, Близький схід, західний Китай і Центральну Азію. Відомо, що цей вид також є звичайною здобиччю для безлічі хижаків, зокрема рептилій, птахів і ссавців.

У новому дослідженні Б'єліца і Голубович зосередилися на тому, щоб дізнатися, які стратегії захисту використовують змії в дикій природі. Польові дослідження проходили на острові Голем Гранд у Македонії, у природному середовищі існування водяних вужів.

Під час дослідження вчені налякали 262 змії та зафіксували їхню реакцію на камеру. Результати показують, що 124 змії випорожнювалися, а 28 імітували кровотечу з рота. Причому автокрововилив було помічено лише у змій, які симулювали смерть.

Вчені також помітили дещо цікаве, чим більше спецефектів використовували змії, тим менше часу вони прикидалися мертвими — приблизно на 2 секунди менше, ніж інші. Команда вважає, що це може вказувати на ефективність обраної стратегії.

Раніше Фокус писав про те, що новий вид гігантських анаконд виявлено за допомогою Вілла Сміта.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини