28.4 C
Cherkasy
Субота, 13 Липня, 2024

Угорщина вимагає визнати всю територію Закарпаття “традиційно угорською”, — ЗМІ

Популярне

Політика Вступ України у Європейський союз Угорщина вимагає визнати всю територію Закарпаття "традиційно угорською", — ЗМІ

Віктор Орбан та Володимир Зеленський
Фото: З відкритих джерел | Віктор Орбан та Володимир Зеленський

За даними журналістів, угорська влада також вимагає від України послуговуватись виключно переписом населення 2001 року, хоча з того часу частка угорців на Закарпатті значно зменшилась.

Related video

Офіційний Будапешт вимагає від України визнати, що вся територія Закарпаття, навіть там, де етнічні угорці ніколи не проживали, є "традиційно угорською" територією. Про це йдеться у статті "Європейської правди".

Така вимога, за даними журналістів, міститься серед 11 пунктів, які Україна отримала у січні 2024 року від глави угорського МЗС Петера Сійярто, але які не були до цього часу оприлюднені. Тоді прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан погодився підтримати початок переговорів про вступ України до ЄС лише у разі, якщо українська влада публічно зобов’яжеться виконати ці 11 вимог.

Як йдеться у статті "Європейської правди", найпроблемнішим є пункт щодо визначення в Україні місць з особливим рівнем гарантії прав угорців, адже Будапешт вимагає автоматично визнати "традиційно угорськими" усі населені пункти Закарпаття.

"Навіть ті, в яких угорці історично ніколи не жили. Підстава — те, що загалом у Закарпатській області за переписом 2001 року та попередніх років частка угорців складала понад 10%", — йдеться у матеріалі.

Зараз в українському законодавстві є норма, за якою населений пункт може визнаватись з "традиційним" проживанням меншини у разі, якщо там протягом останніх 100 років не менше 10% від усього населення складала певна етнічна група. Проте в уряді Орбана вимагають скасувати норму про 10% впринципі.

"Тобто якщо хоч скількись жило традиційно – то це "угорська" територія", — зазначили журналісти.

Крім того, офіційний Будапешт категорично наполягає на тому, щоб Україна використовувала виключно перепис 2001 року, хоча з того часу кількість угорців, які живуть на Закарпатті, скоротилася майже удвічі, здебільшого через роздачу Орбаном угорських паспортів.

Журналісти "Європейської правди" пояснили, що причиною цього є те, що в Орбана бачать, що частка угорського населення на Закарпатті впала нижче 10%.

"Нині Будапешт побачив шанс використати історичну можливість і шантажем змусити Україну повернути їм "угорськість", якої давно немає в реальності", — йдеться у матеріалі.

На момент публікації матеріалу пресслужба МЗС України не коментувала вимоги Угорщини до офіційного Києва.

Нагадаємо, 26 червня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина підтримує "консенсус із шести пунктів", які запропонували Китай та Бразилія щодо урегулювання російсько-української війни.

18 червня угорська влада ухвалила рішення, згідно з яким громадяни України зможуть отримати посвідку на проживання навіть за наявності простроченого паспорта.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини