17.8 C
Cherkasy
Вівторок, 25 Червня, 2024

Загадковий вихор на тілі Землі помітили з космосу: його поява все ще залишається таємницею (фото)

Популярне

Технології та наука Загадковий вихор на тілі Землі помітили з космосу: його поява все ще залишається таємницею (фото)

хмари, спіраль, спіраль із хмар
Фото: NASA | Було помічено велику спіраль хмар, ідеально розташовану вздовж західного узбережжя Піренейського півострова

Супутник зафіксував незвичайний хмарний "циклон", що притулився біля берегової лінії Іспанії та Португалії.

Related video

Над Землею кружляють безліч космічних супутників, які раз у раз помічають щось дивне на планеті. Наприклад, у 2017 році супутнику Земної обсерваторії NASA вдалося сфотографувати незвичайний хмарний "циклон" біля берегів Іспанії та Португалії. Вчені досі не впевнені, що викликало обертання цієї загадкової структури, але припускають, що свою роль у цьому зіграли океанські вири й сильна спека, пише Live Science.

Фото привернуло увагу дослідників, оскільки на ньому зображено незвичайну хмарну спіраль, ідеально розташовану вздовж західного узбережжя Піренейського півострова у 2017 році. Спіраль складається з вологого хмарного повітря з моря, закрученого з чистим сухим повітрям із суші — це відбувається внаслідок явища, відомого як циклонічне обертання. Зазначимо, що цей самий механізм лежить в основі виникнення тропічних штормів, таких як урагани, тайфуни та циклони.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Але є й відмінність: у цьому випадку обертання було значно повільнішим і слабшим, ніж обертання під час тропічних штормів. У результаті хмарне і сухе повітря змішувалися не до кінця, а тому власний вихор просто не міг сформуватися. Це також запобігло проходженню хмар над землею.

За словами метеоролога з Лабораторії мезомасштабних атмосферних процесів NASA Джоспе Мунчака, причина виникнення цього незвичайного обертання в середніх широтах все ще залишається загадкою. Але вчені все ж припускають, що воно могло бути викликане виром — тимчасовим закрученим потоком води, що простягається глибоко під поверхнею океану.

Відомо, що в липні 2017 року Південною Європою прокотилася неймовірна хвиля спеки, яка створила велику різницю між хмарним морським повітрям і сухим повітрям на суші. Передбачається, що це могло запобігти змішуванню двох фронтів, внаслідок чого і сформувалася приголомшлива спіральна форма. Дані Земної обсерваторії NASA свідчать про те, що фото було зроблено, коли температура в Іспанії та Португалії перевищувала 40 градусів за Цельсієм.

Fullscreen
Морські шарувато-купчасті хмари, що не обертаються, були помічені біля західного узбережжя Південної Америки супутником NOAA-20 2019 року Фото: NOAA

Дані Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) свідчать про те, що спіральні хмари є морськими шарувато-купчастими хмарами — зазвичай вони тримаються на висоті нижче 1830 метрів і можуть одночасно покривати до 6,5% поверхні планети.

Цікаво, що морські шарувато-купчасті хмари, як правило, з'являються лише вздовж західних узбереж Землі. Вчені зазначають, це пов'язано з тим, що вони утворюються, коли холодна вода з морських глибин виноситься на поверхню внаслідок обертання планети. Це призводить до охолодження повітря над головою і дає змогу водній парі конденсуватися в хмари. Водночас уздовж східних узбереж такого ефекту не спостерігається.

Вважається, що загадкова спіраль на фото простягалася на сотні кілометрів і, ймовірно, зберігалася протягом кількох днів. Водночас учені вважають, що це дивовижне явище навряд чи викидало за цей час будь-які опади.

Раніше Фокус писав про те, що NASA починає пошук інопланетних населених світів: який інструмент вони використовують.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини