19.8 C
Cherkasy
Понеділок, 22 Липня, 2024

Запитань все більше: винищувач 6 покоління NGAD має невизначене майбутнє

Популярне

Воєнний фокус Запитань все більше: винищувач 6 покоління NGAD має невизначене майбутнє

винищувач сша, розробка винищувачів
Фото: Lockheed Martin | Концепт-арт F/A-XX

Керівництво Повітряних сил США каже, що фундамент програми залишається незмінним, бо домінування в повітрі буде необхідне в майбутньому, однак постало питання вартості.

Related video

Повітряні сили США ще раз переглядають вимоги до винищувача шостого покоління в межах програми NGAD (Next Generation Air Dominance). Про це повідомляє The War Zone.

Військові шукають способи, як можна знизити витрати для літаків. Очікувана вартість одного винищувача сягатиме 300-375 млн доларів. Також важливою метою є переоцінка програми у можливостях спільної роботи з майбутнім парком безпілотної бойової авіації. Загалом програма NGAD є ключовою для Повітряних сил США, бо в неї входять:

  • програма розробки дешевих та ефективних дронів CCA;
  • нове озброєння;
  • двигун нового покоління;
  • система РЕБ;
  • набір датчиків;
  • можливість управління боєм та інших систем.

"Це дуже дорога програма. Вона приблизно втричі дорожча за F-35, тому ми можемо собі дозволити її лише в обмеженій кількості", — заявляв міністр Повітряних сил США Френк Кендалл.

Fullscreen
Фото: US Air Force

Існує невизначеність, за яким принципом буде визначатися вартість літака NGAD. Якщо брати середню ціну F-35 та двигун F135 до нього, то F-35 обходиться в середньому у 82,5 млн доларів. За таким принципом NGAD буде коштувати близько 247,5 млн доларів, але у Бюджетному управлінні Конгресі у 2018 році оцінювали вартість на рівні 375 млн доларів за одиницю за цінами на 2024 рік.

Важливо Невидимі та супершвидкісні: хто швидше створить винищувач майбутнього – США, Китай чи Європа

"Концепція сімейства систем Air Dominance наступного покоління жива і здорова. Я можу вам сказати, що ми розглядаємо концепцію дизайну платформи NGAD, щоб побачити, чи це правильна концепція, чи ні. … Ми шукаємо, чи зможемо ми зробити щось менш дороге та досягти певних компромісів", — пояснив Кендалл.

Проте він не став уточнювати, про які компроміси може бути мова. Останні коментарі Френка Кендалла лише додали питань, пишуть у виданні. Майбутнє NGAD виглядає дуже туманно. Особливо на тлі того, що бюджетний запит Повітряних сил США на 2025 фінансовий рік передбачає збільшення фінансування NGAD та інших елементів програми.

Нагадаємо, 17 червня ЗМІ писали, що розробка NGAD у США поставлена на паузу.

Раніше Японія запланувала постачання винищувача Mitsubishi F-X на експорт.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини