28.6 C
Cherkasy
П’ятниця, 12 Липня, 2024

Згадки реєстру відсутні в законі: суд скасував штраф ТЦК, який посилався на дані з “Оберіг”

Популярне

Україна Посилення мобілізації в Україні Згадки реєстру відсутні в законі: суд скасував штраф ТЦК, який посилався на дані з "Оберіг"

реєстр оберіг, тцк, суд, дані реєстру оберіг
Фото: "Варта" | Дані про роботу реєстру "Оберіг" засекречені

Нормативно-правові акти не містять згадки про "Оберіг", тому використовувати скриншоти з цього реєстру як джерело доказів суд не може.

Related video

В Івано-Франківській області 11 червня суд виніс рішення на користь чоловіка, який подав адміністративний позов на ТЦК про визнання протиправною та скасування постанови ТЦК від 19 квітня, в якій зазначалось, що чоловік не стояв на військовому обліку. За доказ в ТЦК взяли дані із реєстру "Оберіг". Виявилось, що законодавство України не містить згадки про даний реєстр і про "Резерв+" і тому у якості доказів інформація з них надаватись не може. Про прецедент розповідає "Судово-юридична газета".

Справа позивача розглядалась у Верховинському районному суді Івано-Франківської області 11 червня 2024 року. Чоловік звернувся до суду з адміністративним позовом до ТЦК про визнання протиправною та скасування постанови ТЦК від 19.04.2024, згідно з якою його притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено штраф.

У ТЦК стверджували, що 19 квітня у процесі уточнення військово-облікових даних за допомогою інформаційної системи "Оберіг" було встановлено, що позивач не перебуває на військовому обліку. Усні доводи про те, що позивач приходив до ТЦК ще наприкінці лютого та оновлював дані вони не прийняли, а про наявне у чоловіка тимчасове посвідчення від 2014 року сказали, що воно не відповідає вимогам наказу Міноборони "Про тимчасове посвідчення військовозобов'язаного". Згідно із посвідченням чоловік був прийнятий на тимчасовий облік запасу Збройних сил України.

Позивач зазначив, що ходив до ТЦК ще у лютому 2022 року, проте у цей день йому жодної відмітки у його облікових документах не поставили. А сам він не може відповідати за вірогідність даних, що внесені у реєстр службовими особами ТЦК та за наповнення такого електронного реєстру, як "Оберіг".

Чоловік пояснив, що коли працівники ТЦК складали постанову, то йому в усній формі повідомляли, що згідно з даними з електронного реєстру "Оберіг" він не перебуває на обліку в будь-якому ТЦК, при цьому з даними цього реєстру його не ознайомили, не надали жодного витягу з цього реєстру, а також не забезпечили наявності такого доказу, як "інформація з реєстру "Оберіг". На додаток, йому не повідомили, що стало підставою для здійснення висновку про порушення правил військового обліку та "не перебування на обліку в жодному ТЦК".

Суд скасував штраф ТЦК, який посилався на дані з реєстру "Оберіг", бо згадки про нього немає ані в законі, ані в підзаконних актах.

Раніше "Судово-юридична газета" повідомляла, що законодавство України не містить згадки й про застосунок "Резерв+". Також про "Оберіг" та "Резерв+" немає згадок у:

  • профільному законі;
  • підзаконних актах, що регулюють питання військового обліку, і мали б бути доведені до громадськості шляхом опублікування у друкованих виданнях або ж у відповідних базах нормативно-правових актів.

У Міноборони та Кабміні пояснили, що відповідна постанова про порядок ведення реєстру "Оберіг" засекречена. Однак тоді незрозуміло, чому в інших, вже опублікованих постановах про військовий облік жодним чином не згадують ані про "Резерв+", ані про реєстр "Оберіг".

Окремо зазначається, що відповідно до Закону "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів", в Україні функціонує саме цей Єдиний державний реєстр, як інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України. І посилань на інформаційну систему "Оберіг" вказаний закон не містить.

Нагадаємо, раніше Фокус писав про справу із ТЦК, коли суд також став на сторону позивача та скасував штраф 25,5 тисяч гривень, який ТЦК наклав на чоловіка за те, що той не повідомив про дружину, дітей і зміну місця роботи. Як зазначив суд, за новим законодавством людину не можна штрафувати за неповідомлення даних, які і так є у держави.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини