14.8 C
Cherkasy
Вівторок, 25 Червня, 2024

“Жодного разу не вагалася”: фізично здорова 29-річна дівчина отримала дозвіл на евтаназію

Популярне

СвітФан "Жодного разу не вагалася": фізично здорова 29-річна дівчина отримала дозвіл на евтаназію

Зорая тер Бік з Нідерландів, евтаназія, дозвіл, скандал, психічні проблеми, діагнози, суспільний резонанс
Фото: Ilvy Njiokiktjien | 29-річна Зорая тер Бік з Нідерландів отримала дозвіл на евтаназію

Після кремації її хлопець розвіє прах у "гарному місці в лісі", яке вони разом обрали.

Related video

29-річна Зорая тер Бік з Нідерландів отримала дозвіл на евтаназію, попри те, що має низку психічних захворювань, зокрема хронічну депресію, аутизм, тривожність та невизначений розлад особистості. Цей процес зайняв у неї три роки, пише видання The Guardian.

Зорая зазначила, що її історія знову актуалізувала питання, чи можна допомогти таким пацієнтам, як вона.

"Люди думають, що коли ти психічно хвора, то не можеш тверезо мислити, і це образливо. Розумію побоювання деяких людей з обмеженими можливостями, а також занепокоєння з приводу того, що на пацієнтів можуть чинити тиск, щоб вони померли", — розповіла Зорайя тер Бік.

Дівчина зізнається, що коли зустріла свого коханого, то сподівалася, що поряд з ним зможе зцілитися, проте навіть у цих умовах вона продовжувала завдавати собі шкоди та думати про те, щоб покінчити з життям.

"Я закінчила електросудомну терапію у серпні 2020 року, а в грудні того ж року подала заяву на евтаназію. Це довгий і складний процес. Це не те, що ви просите про це у понеділок, а до п'ятниці ви вже мертві. За ці три з половиною роки жодного разу не вагалася щодо свого рішення, хоча відчувала провину, бо у мене є партнер, сім’я, друзі, і я не байдужа до їхнього болю, але твердо налаштована пройти через це", — додала голландка.

Fullscreen
Зорая зазначила, що її історія знову актуалізувала питання, чи можна допомогти таким пацієнтам, як вона Фото: Ilvy Njiokiktjien

Після зустрічі з медичною командою Тер Бік очікує, що її смерть настане в найближчі кілька тижнів. Після кремації її хлопець розвіє прах у "гарному місці в лісі", яке вони разом обрали.

Між іншим, Нідерланди — одна із країн, де евтаназія легалізована. Згідно із законодавством, нею мають право скористатися ті, хто відчуває нестерпні страждання і не має надії на покращення. Випадок Зораї дуже суперечливий, бо евтаназію для людей з психічними захворюваннями здійснюють вкрай рідко.

Згідно з даними, у 2022 році 8720 людей у Нідерландах покінчили життя через евтаназію, що на 14% більше, ніж роком раніше.

Нагадаємо, раніше Фокус писав, що у Бельгії під час евтаназії пацієнтки стався жахливий випадок: невиліковно хвору 36-річну жінку медики просто задушили подушкою після того, як дали їй недостатньо смертельних ліків.

Раніше повідомляється, що професор в Японії вигадав спосіб, як вирішити проблему зі старінням нації в країні. Він запропонував зробити масове харакірі людям похилого віку.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини