16.2 C
Cherkasy
Неділя, 8 Вересня, 2024

Знайшли спосіб перемогти хронічний біль у спині: вчені представили нову генну терапію

Популярне

Технології та наука Знайшли спосіб перемогти хронічний біль у спині: вчені представили нову генну терапію

пазл, спина, біль, хребет
Фото: Depositphotos | У представленій терапії використовують "наноносії", що доставляють специфічні гени, які сприяють відновленню

Хронічні болі є стрімко зростаючою проблемою серед усього населення землі, при цьому не піддаючись лікуванню. Але нещодавно вчені заявили, що їм, можливо, вдалося розробити метод, здатний її подолати.

Related video

Біль у спині мучить багатьох людей протягом усього життя, перетворюючись на хронічний, і пошук ефективних методів його лікування завжди був непростим завданням, з яким вчені намагалися впоратися, перебираючи безліч методів. Однак останні досягнення в галузі генної терапії показали багатообіцяючі результати у вирішенні цієї поширеної проблеми. Вчені розробили метод, що дозволяє повернути назад пошкодження, які призводять до хронічного болю в спині, пише New Atlas.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Дослідники з Університету штату Огайо вперше розробили генну терапію, яка відновлює пошкоджені хребетні диски у мишей, пропонуючи новий метод боротьби з болем. У представленій ними терапії використовуються "наноносії", які доставляють специфічні гени, що сприяють відновленню тканин. За словами Девіни Пурмессур Волтер, старшої авторки дослідження і фахівчині з біомедичної інженерії, ці гени стимулюють вироблення білка FOXF1, який відіграє найважливішу роль у розвитку тканин і чия консистенція знижується з віком. У піддослідних мишей спостерігалося значне поліпшення функцій хребта, що дало змогу авторам дослідження сподіватися на великий успіх у лікуванні болю в спині.

Важливо Епідемія нестерпного болю: до 2050 року людей із хронічно хворим попереком стане 843 мільйони

Нова терапія працює, імітуючи природні клітинні процеси, коли введений ген FOXF1 спонукає хребетні диски до регенерації, як це відбувається в більш молодому і здоровому стані. Протягом 12 тижнів у мишей, які отримували цю терапію, спостерігалося посилене вироблення білка в хребетних дисках, що сприяло утриманню води та структурної цілісності. Ця розробка має величезне значення, оскільки вона не тільки зменшує біль, а й відновлює гнучкість і рухливість, що може полегшити життя людям, які страждають від різних захворювань.

Успіх генної терапії на мишах відкрив ученим шлях до майбутніх випробувань на людях, які страждають від хронічного болю в спині. Хоча авторам ще належить провести додаткові дослідження, особливо на літніх людях, чиє здоров'я вельми крихке, результати цієї наукової роботи вже показали важливість інноваційних підходів у медичних дослідженнях і подальших інвестицій у генну терапію, яка дедалі частіше стає цариною, де найскладніші та найнепіддатливіші до лікування хвороби піддаються натиску науки.

Раніше Фокус писав про головний біль. Чому ж, якщо мозок не чутливий до болю, людина все одно його відчуває — розповідають учені.

Також Фокус писав про неочевидні причини болю в попереку. За словами лікарів, поширена в усьому світі проблема хронічного та періодичного болю в попереку лише набирає обертів, тож вони радять вивчити всі можливі фактори ризику та убезпечити себе.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини