Питання ремонту доріг під час повномасштабної війни з росією викликає емоційні дискусії в громадськості. Деякі громадяни створюють петиції до міськради з проханням відремонтувати їхню вулицю, бо вона в аварійному стані, інші долучаються до різних акцій, аби бюджетні кошти виділяли на обороноздатність.
Минулого року в Черкасах відремонтували дорожні покриття на 40 вулицях, 10 провулках, чотирьох міжквартальних проїздах та одному узвозі, про це йшлося у відповіді журналістам видання “ВиЧЕрпно” на письмовий інформаційний запит, який вони надсилали до Черкаської міськради.
Зазначимо, за словами директора Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради Сергія Отрешка, торік в бюджет міста заклали майже 134 млн грн на ремонти вулиць.
Найдорожчі ремонти були зроблені на вул. Чигиринській – 27 328 977,6 грн, вул. Надпільній – 8 568 391,2 грн, вул. Антона Моспана – 8 339 013,96 грн та вул. Петра Дорошенка – 5 642 064,04 грн.
Зазначимо, поточний ремонт вулиці Чигиринської відбувався на ділянці від вулиці Петра Дорошенка (колишня Пацаєва) до меж міста. Бригади дорожників працювали на площі майже 28 тисяч квадратних метрів.
Загалом минулого року міська рада спрямувала на ремонт дорожнього покриття понад 113 мільйонів гривень.
Варто зауважити, за інформацією сайту “Prozzoro”, за квітень 2024 року у Черкаській області оголосили в електронній системі закупівлі уже на 1,45 млрд грн. Найбільші витрати запланували спрямувати на: ремонт та реконструкцію будівель, ліки, електричну енергію, БПЛА і дорожні роботи.
У 2024 році Департамент дорожньо-транспортної інфраструктури та екології заклав на ремонт черкаських дорігблизько 54 мільйонів гривень. Роботи на деяких вулицях уже закінчилися, а на інших скоро можуть розпочатися, зокрема, на вулицях Сергія Амброса, Гоголя, Верхній Горовій, Нижній Горовій, Нарбутівський, Чехова, Захисників України та інших.
Сергій Отрешко у коментарі журналістам “ВиЧЕрпно” розповів, чому органи місцевого самоврядування, попри війну, продовжують ремонтувати дороги та займатися благоустроєм міста.
“Місцеві чи державні органи влади мають діяти виключно в межах Конституції України. Якщо в положеннях та повноваженнях органів місцевого самоврядування є забезпечення благоустрою населених пунктів, то вони мають цим займатися в межах того обсягу фінансування, яке, наприклад, держава вирішила їм залишити для цих цілей. А певну кількість коштів забрати на виконання загальнодержавних цілей, зокрема, перемоги у війні, — розповів Отрешко. — Держава повинна сама регулювати й залишати громадам той ресурс, який вони можуть спрямовувати на забезпечення своїх цілей, зокрема, забезпечення благоустрою”.