За період із 27 до 31 травня 2024 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрали й дослідили 141 пробу питної води за мікробіологічними показниками та 102 проби – за санітарно-хімічними.
Про це повідомили в пресслужбі Черкаського обласного центру контролю й профілактики хвороб.
Встановленим нормативам не відповідали три (2,9%) проби за санітарно-хімічними показниками (смак та присмак, залізо загальне) у водопроводах Городищенської та Чорнобаївської територіальних громад.
Про результати досліджень проінформували Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, голів зазначених територіальних громад, направлені відповідні пропозиції власникам водогонів щодо проведення необхідних профілактичних заходів.
Ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із питною водою та питним водопостачанням, на території області не зареєстровано.
Зауважимо, щоденний моніторинг якості та безпечності питної води в області триває.