14.8 C
Cherkasy
Вівторок, 25 Червня, 2024

Майбутнє танкового кулака США: яким буде новий Abrams M1E3

Популярне

Воєнний фокус Майбутнє танкового кулака США: яким буде новий Abrams M1E3

майбутнє абрамс, американські танки
Фото: General Dynamics | Концепт Abrams X

Майбутня роль танків на полі бою постійно підіймається дослідниками та аналітиками. Їх вже неодноразово ховали й пророкували завершення танкової епохи, проте російсько-українська війна доказує зворотне. США вивчають уроки бойових дій, тому Abrams майбутнього стане геть іншим.

Related video

Американська армія уклала контракт на початок попереднього проєктування нового танка Abrams M1E3. Фокус зібрав все, що відомо про майбутнє основної бойової машини.

На оновлення Abrams повпливав хід бойових дій в Україні. Від подальшого збільшення ваги розробники перейшли до мобільності й високих технологій, щоб підвищити виживаність машини на полі бою. General Dynamics Land Systems (GDLS) буде співпрацювати з армією США, щоб сформувати вимоги до нової машини. Точний графік розробки мають сформувати до осені. А почалося все з кардинальних змін у планах розвитку бойової машини.

Відмова від Abrams M1A2 SEPv4

У жовтні 2022 році оновлення Abrams M1A2 SEPv4 почали тестувати у 12-му кавалерійському полку армії США. Випробування проходили на полігоні Юма. Танк з SEPv4 отримав нові тепловізори 3-го покоління, які інтегровані в оптичні прилади спостереження командира та навідника. Це дозволяє виявляти та ідентифікувати цілі на більшій відстані. Окрім цього машина отримала кольорові відеокамери та безпечний для людського зору лазерний далекомір. Гармата Abrams отримала ширший арсенал боєприпасів.

Fullscreen
Abrams M1A2 SEPv4 під час передавання у 12-й кавалерійський полк армії США Фото: General Dynamics

Армія США скасувала плани модернізації Abrams M1A2 до версії SEPv4. Тому Пентагон вирішив зосередитися на новітньому проєкті Abrams X або Abrams M1E3, а поки буде малосерійне виробництво SEPv3.

Чому США вирішили відмовитися від Abrams M1A2 SEPv4?

У жовтні 2023 року Армійська наукова рада опублікувала результати дослідження про майбутнє Abrams у війську. Вони прийшли до висновку, що у нинішньому варіанті танк буде неефективним вже до 2040 року. В контексті потенційної війни з Китаєм 70-тонна машина не зможе бути панівною. Аналітики вважають, що армії США варто зосередитися на легших танках з гарматами більшого калібру (зараз 120-мм) й машинами без екіпажу.

"Згідно з нашими висновками, Abrams M1 не домінуватиме на полі бою 2040 року. Усі переваги M1 у мобільності, вогневій потужності та захисті знаходяться під загрозою. Оновлення M1A2 SEP V3&4 підвищать ефективність, але не відновлять домінування. Через майже повну прозорість поля бою значно збільшиться смертоносність наших сил. Китай і Росія вивчили наші сили і доктрину, і нам доведеться продовжувати боротьбу з чисельністю, що посилюється через низький рівень бойової готовності та старіння флоту", — йдеться у дослідженні.

Також на рішення повпливав досвід російсько-української війни. Бойові дії показали засилля мін, артилерії, FPV-дронів та протитанкових засобів, які загрожують танку на полі бою. Далі кількість загроз тільки збільшуватиметься.

Яким буде новий Abrams M1E3

Позначення "Е" означає інженерну зміну чинної платформи, яка є значнішою, ніж звичайна модифікація. Воно слугує для позначення прототипу та конфігурації розробки, доки машина не буде офіційно класифікована та не отримає традиційне маркування "А".

Отож Abrams M1E3 має отримати все найкраще від SEPv4, але зосередиться на модульності, відкритості та зменшенні вуглецевого сліду. Дебютувала машина AbramsX у жовтні 2022 року.

"Це буде зовсім інша конфігурація Abrams, ніж те, що ми маємо зараз", — заявив бригадний генерал Джеффрі Норман.

Башта

Відомо, що Abrams M1E3 має отримати автомат заряджання і систему активного захисту. Окрім цього буде 30-мм автоматична гармата з дистанційним керуванням. Концепція передбачає, що M1E3 матиме безекіпажну башту, яка дозволить зменшити кількість членів екіпажу до трьох бійців з чотирьох. Цифровою основою для танка стане електронна архітектура наступного покоління KATALYST, яка обʼєднає всі системи воєдино. Екіпаж матиме набір датчиків та камер, які дозволять мати огляд на 360 градусів і з додатковою реальністю.

Силова установка та вага

GDLS заявляє, що гібридний двигун має зменшити витрати палива на 50% у порівнянні з газотурбінним двигуном на нинішніх машинах. Буде можливість запускати і їхати на низьких швидкостях без шуму, щоб уникати зайвого виявлення.

При цьому чималу роль відіграє вага Abrams. Остання серійна версія M1A2 SEPv3 має масу близько 73 тонн. Румунія обрала американські машини для своєї армії, але постало питання логістики. Така вага Abrams може вимагати ремонту дороги та мостів, які зможуть витримати таке навантаження. Відтак новий M1E3 має стати значно легшим, військові очікують масу в межах 60 тонн. Перша версія Abrams M1 важила всього 56 тонн, за 50 років машина стала важчою на 20 тонн.

Fullscreen
Концепт майбутнього танка AbramsX Фото: General Dynamics

"Ми постійно шукаємо способи знизити вагу основного бойового танка, щоб підвищити нашу оперативну мобільність і гарантувати, що ми можемо поставити перед противником безліч дилем, залишаючись непередбачуваними в тому, куди ми можемо йти і як зможемо дістатися", — резюмував Норман.

За попередніми оцінками, Abrams M1E3 має набути оперативної готовності на початку 2030-х років. Тому не виключено, що окрім активного захисту по типу Trophy розробники інтегрують захист від дронів у вигляді лазерної чи електромагнітної системи протидії. Концепт танку представили ще до такого засилля на поле бою FPV-дронів, які є дешевим та ефективним засобом ураження.

Fullscreen
Abrams M1E3 стане легшим, мобільнішим та технологічнішим

. Отож, якщо резюмувати ключові особливості, то танк Abrams отримає:

  • безекіпажну башту;
  • автомат заряджання;
  • архітектуру KATALYST;
  • гібридний двигун;
  • вагу в межах 60 тонн;
  • комплекс активного захисту;
  • модульність;
  • роботу з безпілотними наземними транспортними засобами.
Fullscreen
Польські Abrams на полігоні Фото: defence24.pl

Можна сказати, що майбутнє Abrams, Leopard, MGCS та інших наявних та перспективних танків формується на українських теренах. Саме тут застосовується безпрецедентна кількість сил та засобів й випробовуються передові як дешеві, так і дорогі засоби. Наприклад, вже зараз потрібно створювати рішення від FPV-дронів і загалом від дронів-камікадзе.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини