18.4 C
Cherkasy
Вівторок, 18 Червня, 2024

520 років тому затемнення врятувало Христофора Колумба та його команду від смерті: як це було

Популярне

Технології та наука 520 років тому затемнення врятувало Христофора Колумба та його команду від смерті: як це було

Христофор Колумб
Фото: Wikipedia | 520 років тому затемнення врятувало Христофора Колумба та його команду від смерті: як це було

Коли життя мандрівників опинилося під загрозою, їм на допомогу прийшли Місяць і Сонце.

Related video

520 років тому відбулося повне місячне затемнення, яке врятувало життя відомого мореплавця Христофора Колумба та його команди. Як це було, пише IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

29 лютого 1504 року стало щасливим днем для Колумба та його команди. Крім того, що це був додатковий день у лютому під час високосного року, ще тоді спостерігалося повне місячне затемнення в нічному небі над Карибським морем. Вважається, що це дало змогу знаменитому мореплавцю обманом примусити місцевих мешканців поводитися з ним і його командою як із членами королівської родини. Повне місячне затемнення відбувається, коли Земля блокує сонячне світло і закриває своєю тінню Місяць.

Згідно із записами, які начебто склав син Колумба Фердинанд, на початку 1504 року виникла напруженість між європейцями та місцевими жителями Ямайки, де перебували Колумб і його команда із середини 1503 року. Річ у тім, що вони очікували на прибуття рятувального корабля, адже їхній корабель був пошкоджений.

Спочатку місцеві жителі добре прийняли європейців і годували їх протягом півроку, але потім їхнє терпіння вичерпалося. Вважається, що напруженість досягла свого піку, коли половина команди Колумба збунтувалася і влаштувала погром, унаслідок чого кілька аборигенів загинули.

Колумб розробив хитрий план, щоб врятувати себе і свій екіпаж від помсти, а також від неминучого голоду. У нього був альманах, у якому містилися таблиці астрономічних явищ, зокрема там була життєво важлива інформація для моряків про рух Сонця, Місяця, планет і зірок.

Fullscreen
Повне місячне затемнення відбувається, коли Земля блокує сонячне світло і закриває своєю тінню Місяць Фото: NASA

Наприкінці лютого Колумб, зазирнувши в документ, побачив, що незабаром очікується повне місячне затемнення. Він пішов до вождя аборигенів і повідомив йому, що його християнський бог розлютився через небажання місцевих жителів годувати своїх гостей, а тому знищить Місяць.

Легенда свідчить, що, коли сталося повне місячне затемнення в той час, який вказав Колумб, вождь у паніці попросив вибачення і пообіцяв задобрити християнського бога. Історія свідчить, що з цього моменту Колумб і його команда ні в чому не мали потреби, були забезпечені їжею і дочекалися рятувального корабля, який приплив у червні 1504 року.

Наразі важко встановити історичну достовірність цієї легенди, хоча зараз відомо, що 29 лютого 1504 року над Ямайкою справді було видно повне місячне затемнення.

Як уже писав Фокус, у Польщі на глибині понад півметра виявили гусарські обладунки 17 століття. Гусари виникли в середньовічній Угорщині і зіграли важливу роль у багатьох битвах. Знайдений обладунок, як свідчить відсутність декоративних елементів, виготовили в місцевій майстерні на замовлення заможного шляхтича.

Нагадуємо, що Кальба слугувала воротами для сухопутних і морських торговельних шляхів протягом тисяч років. Нещодавно тут виявили артефакт, що свідчить про унікальне поєднання культурних впливів на південному сході Аравійського півострова, як уже писав Фокус.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини