32.7 C
Cherkasy
Вівторок, 16 Липня, 2024

Деякі чоловіки повинні повторно пройти ВЛК у липні: хто та чому

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Деякі чоловіки повинні повторно пройти ВЛК у липні: хто та чому

Зображення ВЛК
Фото: armyinform.com.ua | Ілюстративне фото ВЛК в Україні

Чоловіки, яким встановлено інвалідність, повинні оновити свої військово-облікові дані. Проте це не потрібно робити в разі виключення з обліку чи визнання особи непридатною до служби.

Related video

Перекомісію повинні пройти чоловіки з інвалідністю II та III групи, яка була встановлена після 24 лютого 2022 року. Детальніше про це повідомляє УНІАН.

Хто повинен пройти перекомісію

Чоловіки від 25 до 55 років з інвалідністю II та III групи, які мають інвалідність II або III групи, встановленої після початку повномасштабного вторгнення. Зокрема, направлення на проходження ВЛК прийде в електронний кабінет.

Проте є низка громадян, кому не потрібно проходити перекомісію, зокрема:

  • коли інвалідність встановлена через поранення, отримане на військовій службі;
  • коли інвалідність встановлена через психічні розлади й інтелектуальні порушення;
  • коли інвалідність встановлена унаслідок відсутності кінцівки, кистей, стоп, одного з парних органів;
  • коли інвалідність встановлена через онкологію;
  • в разі інвалідності через паралітичний синдром чи церебральний параліч.

В іншому випадку повторне проходження ВЛК обовʼязкове. Тоді як для отримання відстрочки громадянам з інвалідністю варто взяти з собою довідку МСЕК, пенсійне посвідчення інваліда та інші результати обстежень, що підтверджують наявність захворювання.

Чи потрібно чоловікам з інвалідністю оновлювати дані

Чоловіки, які мають інвалідність, повинні оновити свої військово-облікові дані до 16 липня. За невиконання вимоги їм загрожує штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Проте це не потрібно робити тим, кого було виключено з військового обліку та визнаним непридатним до служби.

Нагадаємо, в Україні деякі військовозобовʼязані громадяни можуть отримати відстрочку від мобілізації. Зокрема, це можливо за станом здоровʼя, сімейними обставинами чи доглядом за особою з інвалідністю.

Раніше заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко розповіла, що військовозобовʼязані чоловіки зможуть оформити відстрочку онлайн. Нову функцію зможуть випробувати в "Резерв+" протягом літа.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини