24.3 C
Cherkasy
Вівторок, 16 Липня, 2024

Із президентів у королі: Байден розкритикував рішення суду щодо Трампа

Популярне

Світ Із президентів у королі: Байден розкритикував рішення суду щодо Трампа

Дональд Трамп, Джо Байден, дебати, США
Фото: Axios | Дональд Трамп і Джо Байден (ілюстративне фото)

Постанова суду вперше в історії США визнала президентський імунітет від судового переслідування. Байден закликав американський народ висловити незгоду з таким рішенням, відкинувши кандидатуру Трампа на виборах.

Related video

Рішення Верховного суду США про президентську недоторканність створює "небезпечний прецедент". На практиці воно означає, що Дональд Трамп навряд чи постане перед судом до виборів 5 листопада за свою роль у спробах скасувати результати виборів 2020 року. Про це, як пише Reuters, заявив президент США Джо Байден.

Він попередив, що це може перетворити президентів США на королів і закликав американський народ "висловити незгоду", відкинувши Дональда Трампа на виборах.

"Ця країна була заснована на принципі, що в Америці немає королів. Кожен із нас рівний перед законом. Ніхто, ніхто не стоїть вище за закон. Навіть президент Сполучених Штатів", — сказав Байден, зазначивши, що рішення суду означає, що тепер фактично немає жодних обмежень на дії президента.

За його словами, це небезпечний прецедент, тому що влада офісу глави Білого дому більше не буде обмежена законом, а єдині обмеження будуть встановлені самим президентом.

81-річний Байден заявив, що він став на бік ліберальної судді Соні Сотомайор, яка зазначила, що вона тепер побоюється за демократію у США.

"Тепер американському народу доведеться зробити те, що суд мав бути готовий зробити, але не зробить. Американський народ винесе вердикт про термін повноважень Дональда Трампа", — сказав Байден, натякаючи на листопадові президентські вибори.

Зазначимо, що суд постановив, що Трамп не може бути притягнутий до відповідальності за будь-які дії, які входять до його конституційних повноважень як президента, але може бути притягнутий до відповідальності за особисті дії. Ця постанова вперше визнає будь-яку форму президентського імунітету від судового переслідування.

Нагадаємо, що в Демократичній партії могли задуматися над тим, щоб замінити кандидатуру Джо Байдена на майбутніх виборах президента. Причиною стали нібито провальні дебати. Водночас родина глави Білого дому закликала його продовжувати боротьбу за президентське крісло.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини