17.7 C
Cherkasy
Понеділок, 17 Червня, 2024

У США побудували новий тип термоядерного реактора: безмежна енергія все ближче

Популярне

Технології та наука У США побудували новий тип термоядерного реактора: безмежна енергія все ближче

термоядерний реактор
Фото: Антарктида | У США побудували новий тип термоядерного реактора: безмежна енергія все ближче

Уперше для проведення експериментів із термоядерним синтезом фізики оснастили реактор постійними магнітами.

Related video

Вчені з Принстонської лабораторії фізики плазми, США, побудували термоядерний реактор типу стеларатор, в якому використовуються постійні магніти. Таким чином фізики показали потенційно економічно ефективний спосіб створення потужних реакторів для керованого термоядерного синтезу, пише Gizmodo.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Під час термоядерного синтезу, процесу, який живить усі зірки, зокрема й Сонце, виробляється величезна кількість енергії за рахунок злиття атомів. Під час більш відомого процесу розщеплення атомів, коли відбувається ядерний поділ, який використовується в сучасних ядерних реакторах, виділяється набагато менше енергії. І тим не менше атомні електростанції є популярним засобом забезпечення електроенергією в деяких країнах, зокрема і в Україні. Але вчені щосили намагаються зрозуміти, як отримати термоядерну енергію в достатній кількості, щоб можна було створити термоядерні електростанції. Але і отримання такої енергії, і створення не експериментальних реакторів, а таких, що виробляють термоядерну енергію у великих обсягах, поки що є проблемою.

Реактори типу стеларатор являють собою замкнуту магнітну пастку, де утримується дуже гаряча плазма. За допомогою цих реакторів можна створити умови для термоядерного синтезу. Стеларатор схожий на ще один тип термоядерних реакторів — токамак, де використовуються магніти для передачі електричного струму.

Але новий стеларатор під назвою MUSE, як кажуть учені, використовує іншу технологію. Для створення нового реактора вчені використовували постійні магніти, і це дає змогу швидко перевіряти нові способи утримання плазми та легко створювати нові пристрої. Постійним магнітам не потрібен електричний струм для створення магнітних полів. Корпус нового реактора був створений за допомогою 3D-друку і до нього прикріпили магніти.

За словами вчених, навіть якщо ці магніти розташовані поруч з іншими магнітами, рідкоземельні постійні магніти можуть створювати та підтримувати магнітні поля, необхідні для утримання плазми, щоб міг відбуватися термоядерний синтез. Ця властивість змушує цю техніку працювати.

За словами фізиків, використання постійних магнітів дасть змогу проводити експерименти з дуже гарячою плазмою більш тривалий час. І, можливо, їм все ж таки вдасться отримати ту саму безмежну і чисту енергію за допомогою майбутніх реакторів, які будуть створені на основі подібних експериментальних установок.

Нагадуємо, що фізики з Південної Кореї під час експериментів в експериментальному термоядерному реакторі KSTAR (це токамак) змогли встановити новий рекорд. Протягом 100 секунд у реакторі утримувалася плазма з температурою 100 млн градусів Цельсія, а це майже в 7 разів вище, ніж температура в ядрі Сонця, як уже писав Фокус.

Також Фокус писав про те, що конспірологи вважають, що фізики на Великому адронному колайдері викликатимуть демона. Найбільший прискорювач частинок часто стає об'єктом обговорення прихильників теорій змови через нерозуміння його роботи.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини